Twitter, Çok Tepki Toplayan Bir Özelliğini Kaldırma Kararı Aldı

Twitter, Çok Tepki Toplayan Bir Özelliğini Kaldırma Kararı Aldı

Twitter, özellikle gündemi hızlıca takip etmek için güzel bir platform, ama bazen okuduğumuz şeyler bir anda gözümüzün önünde kayboluyordu. Bu artık değişecek.

.

Mikro blog sitesi Twitter, gündem takibi için en sık tercih edilen platformlardan bir tanesi. Seçimleriniz doğrultusunda ister Türkiye, isterseniz de farklı bir ülkenin o anki gündemini takip edebiliyor, pek çok platforma kıyasla daha kısa sürede pek çok bilgiyi elde edebiliyorsunuz.

Twitter, tasarım hatları ve karakter sınırı gibi detayları sayesinde de daha kısa ve anlamlı cümlelerin oluşturulmasını destekleyen bir platform. “Sosyal medya fenomeni” denilen kavramın önemli bir kısmı da bu platformda varlıklarını sürdürüyor.

Tabii platformda pek çok güzel detay bulunduğu gibi can sıkıcı detaylar da var. Onlardan bir tanesi de okuduğunuz bir içeriğin bir anda gözden kaybolması. Şöyle anlatalım kısaca…

Diyelim ki Twitter’ın web versiyonunu ya da uygulamasını kullanacaksınız. Uygulamayı açtınız ve karşınıza içerikler geldi. Hemen bir tanesi ilginizi çekti ve okumaya başladınız. Okumanızı tamamlamadan bir anda sayfa otomatikman yenileniyor ve farklı içeriklerle karşılaşıyorsunuz. Bu, sinir bozucu bir durum ve az evvel okuduğunuz içeriği kolay kolay bulma şansınız da yok.

Twitter, Çok Tepki Toplayan Bir Özelliğini Kaldırma Kararı Aldı

İşte Twitter, artan şikayetlerin ardından nihayet bu “otomatik yenileme” özelliğini değiştirme kararı aldı. Firma, önümüzdeki iki ay boyunca bu yönde bir takım güncellemeler hazırlayacak ve böylece önümüzdeki içeriklerin bir anda ortadan kaybolması da engellenecek.

Aslında benzer bir sorunun Facebook tarafında da olduğunu söylemek gerek. Facebook’ta da açar açmaz ilgi çekici bir içerikle karşılaşabiliyorsunuz ve tıklayıp detaylarına bakmaya fırsat olmadan sayfa bir anda yenilenebiliyor.

Twitter’da hâlâ Edit özelliği bulunmuyor, kullanıcılar ise ısrarla istiyor!

Twitter’da olması en çok istenen özellik, şüphesiz ki “Edit”, yani “düzenleme” özelliği. Kullanıcılar, bazen durum paylaştıktan sonra yazım hatası yaptıklarını fark ediyor ve düzenlemek istiyor, ancak böyle bir özellik bulunmuyor. Bu sebeple de paylaşılan durumun silinmesi ve tekrar paylaşılması gerekiyor.

Twitter, yakın zamanda “Geri al” özelliği üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Yani durumu paylaştıktan sonra size kısa bir süre tanınacak ve bu süre diliminde mesajınızı kontrol edip düzenleyebileceksiniz. Yine de bunun yerine başlı başına bir düzenleme özelliğinin istenildiğini tekrar edelim.

Ayrıca, “karakter sınırı” da hâlâ pek çok kullanıcı için sorun. Bu sorunu aşabilmek için de çoğu kez bir metin programında bir şeyler yazılıyor ve bu yazılanların ekran görüntüsü alınarak Twitter’da paylaşım yapılıyor.

> iPhone 13 Almak İçin Kaç Saat Çalışmalısınız? İşte Tablo ve Türkiye’nin Konumu


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here