iPhone 15 Ay Fotoğrafçılığında Çığır Açacak!

iPhone Yasaklandı

iPhone 15 Pro Max modelinin ay fotoğrafçılığı konusunda rakip tanımayacak bir periskop lens ile geleceği ortaya çıktı. İşte önümüzdeki aylarda tanıtılacak olan iPhone 15 serisi hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

iPhone 15 serisine ait 4 farklı model karşımıza çıkacak. Bu modeller iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro ve 15 Pro Max modelleri olacak. Seriye ait Pro ve Pro Max modelleri, piyasadaki rakiplerinde karşımıza çıkan özellikler ay fotoğrafçılığında iyi işler çıkartan periskop lensin, yeni modellerde geleceğine dair sızıntılar mevcut. Bazı kaynaklara göre periskop lens yalnızca iPhone 15 Pro Max modeli ile geliyorken, bazı kaynaklara göre hem Pro hem de Pro Max modellerinde periskop kamera yer alacak. Ayrıca piyasadaki rakiplerinden çok daha iyi bir performans ile geleceği düşünüyor. Söz konusu serinin Eylül ayında tanıtılacağını biliyoruz. İşte yeni modeller hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

iPhone 15 Ay Fotoğrafçılığında Çığır Açacak!

Eylül 2023’te iPhone 1­5 serisinin tanıtılacağı biliyoruz. Ünlü analiste göre yalnızca Pro Max modelinde periskop lens yer alacak. Söz konusu lens sayesinde, çok uzaktaki nesneler net bir şekilde ayırt edilebilecek. Tabii ki periskop lens dendiğinde kullanıcıların ilk aklına gelen detay olan ay fotoğrafçılığın unutmamak lazım. Çünkü son yıllarda özellikle Çinli markalar tarafından piyasaysa sürülen modellerde karşımıza çıkan periskop lens, ay fotoğrafçılığında sunduğu örnekleri ile gündeme bomba gibi düşmüştü. Samsung modellerinde de görmeye alışığız fakat genellikle Çinli markalarda yapay zekanın desteğinin daha da öne çıktığını belirtelim.

iPhone 15 Fiyatı

iPhon­e 15 Pro Max modelinde sunulması beklenen periskop modülü hakkında henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyor. Yani çözünürlüğü veya yakınlaştırma performansı hakkında henüz bir sızıntı ulunmuyor. Bazı kaynaklara göre 12 MP çözünürlüğünde bir periskop lens sunulabilir. Henüz ortaya çıkan detaylara göre yorum yapmak için erken fakat eğer iPhone 15 serisi, Pro Max modelinde periskop lens sunarsa, piyasadaki çoğu markanın önüne geçecektir. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> HUAWEI P60 Pro Hakkında Her Şey! Türkiye Fiyatı ve Tüm Detayları Burada…