iPhone 15 Fiyatı Belli Oldu: 100.000 TL Olacak!

iPhone 15 Fiyatı

iPhone 15 fiyatı belli oldu. İşte Türkiye fiyatına dair sızıntıların olduğu iPhone 15 serisine ait tüm modeller hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Apple hayranları, 12 Eylül’de gerçekleşmesi beklenen “Wonderlust” etkinliği için heyecanla hazırlanırken, iPhone 15 ailesine dair sızıntılar ve tahminler gün yüzüne çıkmaya başladı. Teknoloji dünyasında tanınmış kaynaklar, analistler ve uzmanlar, bu yeni seri hakkında bilgi sahibi olmamız için ellerinden geleni yapıyorlar. Elbette, bu bilgiler hala söylentilere ve dedikodulara dayanıyor, ancak yaklaşan etkinlikle doğrulanabilirler.

Öncelikle, fiyatlar hakkında konuşalım. Özellikle iPhone 15 Pro Max için 1.299 dolarlık yüksek bir başlangıç fiyatı söylentileri piyasada dolaşıyordu, ancak analistlere göre bu fiyatlandırma doğru değil gibi görünüyor. Beklenen fiyatın 1.199 dolar civarında olacağı tahmin ediliyor. Giriş seviyesi iPhone 15 Pro Max modeli, önceki versiyona göre 100 dolar daha pahalı olacak gibi görünüyor.

iPhone 15 Fiyatı Belli Oldu: 100.000 TL Olacak!

iPhone 15 fiyatı belli oldu. Ortaya çıkan fiyatları inceledğimizde seriye ait en pahalı modelin 1600$’lık bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. Bu fiyatı Türkiye vergilendirmesi ve dolar kuru üzerinden hesapladığımız zaman ortalama olarak 92.750 TL’ilk bir fiyat bizleri karşılıyor. Eğer iPhone modelleri Türkiye’ye giriş yapana kadar dolar kuru biraz daha artarsa iPhone 15 Pro Max modelinin 1 TB dahili depolama alanına sahip olan versiyonu 100.000 TL’yi aşacak.

iPhone 15 Fiyatı

Donanım tarafında, iPhone 15 Ultra adı altında gelecek model, özellikle yüksek maliyetli bir periskop lensiyle dikkat çekecek. Diğer modeller ise 48MP birincil kamera ve 8GB RAM gibi önemli güncellemelere sahip olacak. Ayrıca, USB Type-C bağlantısı da bekleniyor.

Tüm bu modellerin aynı anda piyasaya sürülmesi de dikkat çekiyor. Eğer bu tahminler doğruysa, bu, Apple hayranları için büyük bir sürpriz olabilir ve yeni iPhone’ları beklemek için daha fazla sabırsızlık yaratabilir. Ancak, bu bilgilerin resmi olarak doğrulanması etkinlikle birlikte olacak.

iPhone 15 Fiyatı

Sonuç olarak, iPhone 15 fiyatı için önümüzdeki aylarda daha fazla ayrıntı ve bilgi bekleniyor. Bu yeni seri, teknoloji dünyasında büyük bir heyecan yaratmaya devam ediyor ve Apple’ın rekabeti daha da kızıştırması bekleniyor. Her şeyi görmek için etkinliği beklemekten başka bir şansımız yok gibi görünüyor.

İlgili Haberler