iPhone 16 Nasıl Olacak: Tasarımını iPhone 15 İle Kıyasladık!

iPhone 16 Pro

iPhone 16 nasıl olacak belli oldu. Tasarım olarak ortaya çıkan görselleri iPhone 15 ile yan yana koyup değerlendirdik. İşte ortaya çıkan tüm detaylar.

Apple, iPad Air ve iPad Pro’yu Salı günü duyurmaya hazırlanıyor ve yılın ilerleyen zamanlarında, muhtemelen Eylül ayında, şirket iPhone 16 serisini açıklayacak. Söylentiler, telefonların yeni bir 3nm çip ve yapay zeka yeteneklerine sahip olacağını, bazı modellerin ise daha büyük ekranlara, yeni ultra geniş kameralara ve daha büyük pillere sahip olacağını söylüyor. iPhone 16 serisi ile ilgili ortaya çıkan tüm tasarım ayrıntılarını sizler için değerlendirdik. İşte Eylül ayında tanıtılacak olan yeni seri hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

iPhone 16 Nasıl Olacak: Tasarımını iPhone 15 İle Kıyasladık!

iPhone 12 ile birlikte tanıtılan MagSafe, Apple tarafından oluşturulan ve iPhone’un şarj bobininin etrafına bir dizi mıknatıs yerleştiren manyetik bir teknolojidir. Teknoloji, telefonunuzu kablosuz olarak şarj etmenize ve ona cüzdan kılıfları gibi aksesuarları eklemenize olanak tanır. Yeni sızdırılan fotoğraflara göre iPhone 16’nın şarj halkası daha ince olacak. ShopSystem bu değişikliğin eski MagSafe ve Qi2 şarj cihazlarının yeni iPhone’larla uyumlu olmayacağını düşünse de henüz ortaya çıkan net bir detay yok.

iPhone 16 Nasıl Olacak

Kalınlığın azalmasının şarj teknolojisini geliştireceği ve telefonların ağırlığını azaltacağı düşünülüyor. Görüntüler ayrıca iPhone 16 ve 16 Plus’ın dikey olarak hizalanmış bir kamera düzenine sahip olacağını söyleyen daha önceki çok sayıda sızıntıyla da uyumlu. Görünüşe göre bu yeniden düzenleme, Apple’ın şu anda yalnızca Pro modellerinde mümkün olan mekansal video kaydını temel modellere getirmesine olanak tanıyacak.

iPhone 16 Nasıl Olacak

Apple, iPhone 16 serisinin tanıtımıyla ilgili sessizliğini korurken, sızan görüntüler ve söylentiler merak uyandırmaya devam ediyor. İlerleyen günlerde, Apple’ın resmi duyurularıyla birlikte iPhone 16 serisinin ne tür yeniliklerle geleceği ve hangi tarihte piyasaya sürüleceği daha net bir şekilde ortaya çıkacaktır. Bu süreçte, teknoloji tutkunları ve kullanıcılar, yeni iPhone modellerinin özellikleri ve performansı konusunda heyecanlarını koruyacaklar. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Yapay Zeka Doğaya Müdahale Ediyor – İşler Çığrından Çıktı