iPhone 17 Slim, Katlanabilir iPhone ve Katlanabilir MacBook Yolda

iPhone ailesinde bir süredir beklenen değişiklikler önümüzdeki yıl itibarıyla gerçekleşebilir. Analistlerin paylaştığı bilgiler, Apple’ın artık katlanabilir ekranlı cihazlarını görüceye çıkarmak üzere olduğunu gösteriyor. Evet, yakında katlanabilir ekranlı MacBook ve katlanabilir ekranlı iPhone modellerini görebiliriz. Bir yandan da iPhone 17 Slim ‘den bahsediliyor. İşte detaylar.

Katlanabilir iPhone için hazır mısınız? Bu konuda zaten yıllardır sızıntı ve söylenti haberler yapılıyor. Şimdi bunlara bir yenisi daha eklendi diyebiliriz. Haitong International Securities Analisti Jeff Pu, iPhone 17 serisinde yeni bir tasarım dilinin benimsenmesini beklediğini ifade etti. Ayrıca hem ön kamerada ciddi geliştirmelerin olacağını (24MP değerde) hem de kalınlık-ağırlık tarafında kullanıcıları tatmin edecek sonuçların olacağını ekledi. Evet, iPhone 17 Slim (Tabii ki bu bir final ismi değil.) yolda olabilir. Daha ince ve hafif yapıda olması beklenen cihaz, haliyle daha uzun süreli kesintisiz deneyimler sağlayabilir.

iPhone 17 ailesinin ekran boyutları böyle olabilir:

iPhone 17: 6.1 inç ekran
iPhone 17 Slim: 6.6 inç ekran
iPhone 17 Pro: 6.3 inç ekran
iPhone 17 Pro Max: 6.9 inç ekran.

Pu, bu dört modelde de kullanışlı ve sağlam alüminyum malzemenin kullanılabileceği belirtiyor ve ekliyor: “iPhone 17 Pro Max’in titanyum çerçeveli versiyonu olabilir ve daha ufak tasarımlı Dynamic Island detayına yer verilebilir.” Face ID sensörü de en gelişmiş versiyonuyla kullanıcılara sunulacaktır.

iPhone 17 Slim, Katlanabilir iPhone ve Katlanabilir MacBook Yolda

Başka neler var?

17 ve 17 Slim’de 8GB RAM detayı olabilir. Ek olarak bu modellerde A18 ya da A19 çipseti kullanılabilir. Pro ve Pro Max modelleri için de 12GB RAM ve A19 Pro işlemcisinin varlığından söz ediliyor.

Gelelim katlanabilir iPhone ve MacBook iddialarına

Bu iddiaların da arkasında Analist Jeff Pu var. Apple, 20.3 inç katlanabilir ekranlı MacBook’lar için önümüzdeki sene seri üretim sürecine adım atabilir. Katlanabilir ekranlı iPhone’lar için de en erken 2026’da seri üretimin başlayacağını bildiriyor. Böylece 7.9 inç ve 8.3 inç olmak üzere 2 farklı katlanabilir iPhone seçeneğiyle karşılaşabiliriz.

Bu arada, Apple’la ilgili hazırladığı analizlerle tanınan Analist Ming-Chi Kuo da daha önce bilgi vermiş ve şirketin 20.3 inç katlanabilir MacBook için çalışmalar gerçekleştirdiğini bildirmişti.

İlgili Haberler

>> Amazon Web Services (AWS), Amazon Q’yu Genel Kullanıma Sundu