iPhone 8 iPhone 12 özelliğine kavuştu FaceTime HD oldu

iPhone 8 iPhone 12 özelliğine kavuştu FaceTime HD oldu

FaceTime HD
Google News Abone Ol

iPhone 8’in iOS 14.2 ile birlikte iPhone 12’de yer alan FaceTime HD özelliğine kavuştuğu ortaya çıktı. Demek ki yazılım ile her şey mümkün.

Apple’ın iOS 14.2 ile sürüm notlarında görünmeyen gizli bir yenilik eklediği ortaya çıktı. En son genel sürümle birlikte iPhone 8 ve sonraki modeller, Wi-Fi üzerinden 1080p FaceTime HD görüntülü arama özelliğine kavuştu. iPhone 12’de yer alan bu özelliğin güncelleme ile eski modellere de gelmesi oldukça sevindirici.

iPhone 8 FaceTime HD özelliğine kavuştu

MacMagazine tarafından keşfedilen bu yenilik için henüz Apple tarafından detay paylaşılmadı. Ancak, görünüşe göre bu destek iOS 14.2’nin herkese açık sürümüyle gelmiş gibi görünüyor.

MacMagazine, biraz araştırma yaptıktan sonra, iOS 14.2’nin Kasım ayında piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra Apple’ın iPhone XR gibi cihazların teknik özellik sayfalarını sessizce güncellediğini fark etti.

Örneğin iPhone XR özellik sayfasının 4 Kasım’a kadar FaceTime HD (1080p) üzerinden görüntülü aramaları listelemiyordu. Ancak 9 Kasım’dan itibaren Apple bu özelliği listelemeye başladı.

Apple ayrıca, iPhone 8 ile iPhone karşılaştırma aracında FaceTimeHD 1080p desteğine vurgu yapıyor.

FaceTime HD

FaceTimeHD söz konusu olduğunda iPhone 12 serisinin tek avantajı, hem Wi-Fi hem de 5G üzerinden çözünürlüğü desteklemesidir. Yani bu özellik sadece iPhone 12 serisinde 5G üzerinde daha stabil ve net bir şekilde çalışıyor.

MacMagazine, testlerinde, desteklenen iPhone’larda FaceTime HD’ye yönelik iyileştirmenin oldukça dikkat çekici olduğunu belirtiyor. FaceTimeHD şimdilik iPad’de desteklenmiyor. Ayrıca MacBook modellerinin sürekli eleştirilen Webcam’in ise maksimumda 720P çıkış verdiğini belirtelim.

Apple’ın ön kamera konusunda rakiplerinin gerisinde kaldığı söyleniyor. Ancak durum gerçekte böyle değil. iPhone X ve sonrası modellerde yer alan TruDepth kamera sistemine henüz kafa tutan bir Android telefon üretilemedi. Xbox’ın Kinect’ini ufaltıp ön tarafa ekleyen Apple, güvenlik konusunda rakip tanımıyor.

Apple’ın kamera konusunda eleştirilebilecek tek tarafı, MacBook Pro modelinde bile 720P kamera kullanması diyebiliriz. Hiç de ucuz olmayan bu modeller yıl 2021 olacak olmasına rağmen hala Full HD çözünürlüğe bile geçiş yapamdı.

İlgili Haberler

>> Apple Cihazlarının Kullanım Ömrü Bilerek Azaltılıyor Olabilir. Apple’a Dava Açıldı

>> iPhone 12 Pro Maliyeti Tek Tek Hesaplandı. Bakın Apple Her iPhone Cihazdan Ne Kadar Kazanıyor


CEVAP VER