iPhone 13 kamerası hakkında bomba bir iddia ortaya atıldı: Standartların çok üstünde

Apple iPhone cihazlarda

iPhone 13 kamerası hakkında bazı iddialar ortaya atıldı. Özellikle iPhone 12 ile yapılan kıyaslandığında fark ortaya çıkıyor. İşte konuyla alakalı merak edilenler.

Dünyanın en gelişmiş akıllı telefonları içerisinde yer alması beklenen iPhone 13 bu yıl içerisinde tanıtılacak. Eylül 2021 tarihinde kullanıcılarla buluşması planlanan bu cihaz hakkında çok farklı iddialar ortaya atıldı. Sektör kaynakları iPhone üretim sürecinin bu yıl biraz daha zor olacağını söylüyor. Bunun en büyük nedeni gelişmiş kamera sistemi olacak.

Elde edilen bazı bilgilere göre iPhone 13 cihazında kullanılan kameralar öncekilere oranla çok daha gelişmiş. Üretim sürecini başlatması ile birlikte bu model hakkında yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Hatırlayacağınız üzere öncelikle bataryalar konusunda bazı sızıntılar yayılmıştı. Şimdi ise kamera konusu tartışılıyor.

iPhone 13 kamerası hakkında birçok iddia var

Ortaya atılan detaylara göre kamera kurulumu ve donanımlar bakımından Bu seferki cihaz oldukça farklı. Öncelikle genel çerçevede bakıldığında daha gelişmiş bir yapı bizleri karşılayacak. Bu nedenle kamera bölümünün biraz daha büyük olacağını söyleyebiliriz. Ayrıca optik görüntü sabitleme gibi özellikler tüm cihazlara geliyor.

iPhone 13 kamerası

Yeni kullanılacak iPhone 13 cihazları yine iPhone 12 ailesinin modelleri gibi isimlendirilecek. Ayrıca ultra geniş açılı kameraların 6 parçalı bir lens yapısına sahip olduğu ifade ediliyor. Böylece görüntü kalitesini önemli ölçüde artıracağı söylenebilir. Tüm bunlara ek olarak f/1.8 diyafram açıklığı çok daha net görüntüleri uzaktan bile yakalayabilecek.

iPhone 13 portre modunda video çekimi

Yeni gelen detaylara göre bu cihazda portre modunda video çekimleri yapılabilecek. Böylece çok daha gelişmiş bir kameranın bizleri karşılayacağı kesinleşti diyebiliriz. Kamera çıkıntısını genişletecek olan Apple, çentik konusunda da küçülmeye gidecek.

Dünyanın en gelişmiş akıllı telefonlarından bir tanesi olması beklenen iPhone 13 için heyecan dorukta. Lansman tarihi yaklaştıkça yeni sızıntılar gelmeye devam edecek. Peki sizin bu yeni cihazdan beklentileriniz neler? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Beklenen haber geldi: iPhone 13 Pro, 120 Hz ekran kullanacak

>> iOS 15 Alacak iPhone Modelleri Belli Oldu: Cihazınız Bu Listede Olabilir (Liste)