iPhone SE 2022 Duyuruldu! İşte Türkiye Fiyatı, Çıkış Tarihi ve Özellikleri!

Apple, dün gerçekleştirdiği özel etkinliği ile yeni iPhone SE 2022 akıllı telefonunu görücüye çıkardı. Ufak ekran boyutu ve güçlü işlemcisiyle dikkat çeken ürün, yakında Türkiye’de satışta olacak. İşte bu ürün hakkında detaylar!

Apple, yeni iPhone SE 2022 akıllı telefonunu resmen tanıttı. Uzun süredir hakkında söylentiler bulunan telefon, nihayet resmiyet kazandı. Türkiye’de 18 Mart itibarıyla ön siparişe sunulması beklenen telefon, 25 Mart itibarıyla da satışa sunulacak.

iPhone SE 2022 ‘nin Türkiye’deki başlangıç satış fiyatı, 10.999 TL olarak belirlendi. Bu fiyat, telefonun 64GB depolamalı versiyonunu temsil ediyor. Buna ek olarak 128 ve 256GB depolamalı seçenekler de var. Onların fiyatlarını da paylaşmak gerekirse…

128GB versiyonun fiyatı, 11.899 TL.
256GB versiyonun fiyatı, 13.699 TL.

iPhone SE 2022 Duyuruldu! İşte Türkiye Fiyatı, Çıkış Tarihi ve Özellikleri!

iPhone SE 2022, güçlü işlemcisi ve ufak boyutlarıyla diğer telefonlardan ayrılmayı amaçlıyor

Telefonun üç farklı renk seçeneği bulunuyor. Bunlar; kırmızı, gece yarısı siyahı ve yıldız ışığı beyazı.

Telefon, tasarım hatları itibarıyla klasik iPhone modellerini andırıyor. İnce çerçeve ve ekrana yedirilmiş parmak izi okuyucu sensör gibi detayları burada beklememelisiniz. Ürün, fiziksel Touch ID sensöre sahip ve bu sayede güvenli kullanım hedefliyor.

7.3mm kalınlıkta ve 144 gram ağırlıktaki telefon, aynı zamanda su ve toza karşı dayanıklı yapıda.

3. nesil iPhone SE olarak da adlandırılan telefon, 4.7 inç Retina HD ekrana sahip. Bu, telefonun en önemli özelliği aslında. Zira bu sayede tek elde rahat kullanım mümkün olacak. Biliyorsunuz, günümüzde satışa sunulan telefonların büyük kısmının 6 inç üzeri ekran boyutu var ve bu da tek elde kolay kullanımı zorlaştırabiliyor.

Telefon, Apple’ın A15 Bionic işlemcisine sahip. Firma, bu işlemciyi yakın zamanda satışa sunduğu 13 ailesinde de kullanmıştı. An itibarıyla en performanslı mobil işlemcilerden bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz.

Cihazın öne çıkan bir diğer özelliği ise, 5G bağlantı teknolojisine destek veriyor olması. Henüz ülkemizde bu teknoloji kullanımda değil, ama geldiğinde de hazır halde olacaksınız.

Kameralara baktığımızda ise, arka tarafta 12MP, ön tarafta da 7MP kamera var. Çoklu kamera dizilimine yer verilmemiş olsa da, geniş açılı çekim ve bokehli çekim gibi popüler modlar mevcut. Ayrıca arka kamerada optik görüntü sabitleme özelliği de var.

Ürünün, 4K 60FPS video çekim gerçekleştirebildiğini de belirtelim.

İlgili Haberler

>> Vivo X Fold Gün Yüzüne Çıktı: Galaxy Z Fold Serisine Dev Rakip!