Vivo X Fold Gün Yüzüne Çıktı: Galaxy Z Fold Serisine Dev Rakip!

Vivo X Fold

Vivo X Fold modeli hakkında ilk detaylar belli oldu. İşte Vivo’nun katlanabilir modeli hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Son yıllarda farklı telefon formlarının karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Özellikle katlanabilir telefon piyasasında her yıl farklı modeller tanıtılıyor. Fakat katlanır akıllı telefon piyasasının başına Samsung’un olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar Huawei, Mate X ve Mate Xs modelleri ile kullanıcıların karşısına çıksa da, söz konusu modellerin Samsung’un katlanabilir forma sahip akıllı telefonları kadar ilgi görmedi. Toplamda 6 model ile karşımıza çıkan Samsung, Galaxy Z Fold ve Z Flip serileri ile piyasaya yön vermeye devam ediyor.

Katlanabilir akıllı telefon piyasasının son zamanlarda bir hayli çeşitlerini söyleyebiliriz geçtiğimiz günlerde Oppo’nun piyasaya sürdüğü katlanabilir telefonu ile birlikte söz konusu piyasada yalnızca Samsung’un piyasanın başında olmadığını söyleyebiliriz. Oppo’dan yeni telefon haberi geldikten aylar sonra ise Vivo’dan da katlanabilir telefon alanında bir atak gerçekleşti. Vivo X Fold ismi ile karşımıza çıkması beklenen yeni modelin bazı tasarım detayları ve teknik özellikleri gün yüzüne çıktı. İşte yeni model hakkında ilk sızdırılanlar.

Vivo X Fold Gün Yüzüne Çıktı: Galaxy Z Fold Serisine Dev Rakip!

Vivo X Fold

Yeni cihazın ilk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde, Z Fold serisine benzer bir yapıda olduğunu söyleyebiliriz. Daire biçiminde bir kamera kurulumu ile bizleri karşılayan modelin, aynı zamanda 120 Hz tazeleme oranına sahip bir panel ile geleceği de ortaya çıkan bilgiler arasında.

Vivo X Fold

Cihaz hakkında ortaya çıkan en dikkat çekici detay ise, 80W şarj desteği ile bizleri karşılayacak olması. Daha önceki katlanır modeller ile kıyasladığımızda, en hızlı şarj olacak katlanır telefon olarak nitelendirebileceğimiz Vivo X Fold modeli, işlemci tarafında ise Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen1 yonga setine sahip olacak. Pil kapasitesinin ise 4.600 mAh olması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde Vivo X Fold modeli hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Snapchat Rusya’ya Sansür Uyguladı: Ukrayna’ya Tam Destek

>> Chrome mu Daha Hızlı, yoksa Safari mi?