iQOO Neo 7 Sızdırıldı: Yenilenmiş Versiyonuyla Geliyor!

iQOO 11 Pro

iQOO Neo 7 yeni işlemcisi ile ortaya çıktı. İşte Dimensity 9000+ yonga seti ile piyasanın hakimi olacak yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Oppo, Vivo, OnePlus ve Realme gibi dev markaların kuruluşu olan BBK Electronics tarafından kurulan iQOO markasının kısa sürede bir hayli yükseldiğini biliyoruz. İQOO modellerini genel olarak değerlendirdiğimizde, performans odaklı akıllı telefonlar karşımıza çıkıyor. iQOO Neo serilerinin, hem kamera hem de pil tarafında başarılı modeller olarak anıldığını da belirtelim. Geçtiğimiz günlerde iQOO Neo 7 modeli hakkında bazı sızıntılar gerçekleşmişti. Söz konusu model hakkında bazı söylentiler vardı fakat henüz bu iddialar bir belgeye dayanmıyordu. Sonunda yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıktı.

Bildiğiniz üzere söz konusu modelin Qualcomm imzalı Snapdragon 8+ Gen 1 versiyonlu varyantı da ses getiren akıllı telefonlar arasında yer alıyordu. Sonunda iQOO, söz konusu modelin Dimensity 9000+ işlemcili varyantı ortaya çıktı. İşte GeekBench listelerinde sızdırılan modelin performans testleri ve ortaya çıkan tüm ayrıntıları.

iQOO Neo 7 Sızdırıldı: Yenilenmiş Versiyonuyla Geliyor!

GeekBench listelerinde ortaya çıkan iQOO Neo 7 modelinin Dimensity 9000+ versiyonunu incelediğimizde, tek çekirdeklide 1231, çok çekirdeklide ise 4251 puanı aldığını görmekteyiz. Söz konusu modelin Qualcomm imzalı Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcili versiyonunun, tek çekirdeklide 1316, çok çekirdeklide ise 4.023 puan aldığını görmüştük. Genel olarak değerlendirdiğimizde, MediaTek varyantının, Snapdragon modelinden tek çekirdeklide güçsüz kaldığını fakat çok çekirdekli puanının 8+ Gen 1 işlemcisine göre daha güçlü olduğunu görmekteyiz.

iQOO Neo 7

120 Hz tazeleme oranı ile gelmesi beklenen modelin kamera tarafında da kullanacağı lense ilişkin iddialar mevcut. Söylentilere göre iQOO Neo 7 modeli 50 MP çözünürlüğündeki IMX766V lensini kullanacak. Söz konusu lensin iQOO 8 Pro modelinde kullanıldığını ve kullanıcıların bir hayli memnun kaldığını belirtelim. Yeni modelin önümüzdeki aylarda tanıtılacağı iddia ediliyor. İşlemci tarafında piyasanın en güçlü yongasını kullanacak modelin, performans testlerini değerlendiğimiz zaman, eğer kamera ve pil tarafında da başarılı olursa, piyasada tercih edilecek amiral gemisi modeller arasında yer alacağını öngörebiliriz. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> SOL Akıllı Telefon Üretimine Başlıyor: Blockchain Dünyasında Devrim