İşte İlk Samsung OLED Oyuncu Monitörü ve Fiyatı!

İlk Samsung OLED oyuncu monitörü resmen duyuruldu ve ön siparişler açıldı. Daha gelişmiş oyun deneyimleri için ideal olduğu söylenen ürün, yurt dışında 1500 dolar fiyat etiketine sahip.

İlk Samsung OLED oyuncu monitörü görücüye çıktı. 34 inç ekran boyutundaki monitör için ön siparişler başlatıldı. İster PC isterseniz de konsollarla kullanabileceğiniz bu monitör, 1500 dolarlık satış fiyatı etiketiyle geliyor.

Monitörün özellikle renk doğruluğu ve akıcı görüntü sunma tarafında iddialı olduğu bildiriliyor. Yanlardan kavislendirilmiş tipte hazırlanan monitör, bu sayede gözünüze uygun bir şekli aldığı için daha net görüntüler sunabileceği bildiriliyor.

İlk Samsung OLED oyuncu monitörü, 3440 x 1440 çözünürlük sunuyor ve 175Hz ekran tazeleme değerine sahip. 400nit’e kadar parlaklık değeri sunabilen ürün, Samsung Gaming Hub teknolojisini de bünyesinde barındırıyor. Bu, Güney Koreli firmanın oyunculara yönelik hazırladığı bir oyun streaming servisi.

İşte İlk Samsung OLED Oyuncu Monitörü ve Fiyatı!

İlk Samsung OLED oyuncu monitörü: Samsung Odyssey OLED G8, firma için bir ilk anlamını taşıyor

İlk Samsung OLED oyuncu monitörü, yani Samsung Odyssey OLED G8, firmanın QD-OLED panel kullanan ilk ürünü. Bu paneller, daha canlı renkler ve daha parlak detaylarla daha net görüntüler ortaya çıkarabiliyor.

21:9 görüntüleme değeri sunabilen ürün, FreeSync Premium Pro özelliğine de sahip. Böylece görüntülerde daha hızlı iletim sağlanabiliyor ve görüntü yırtılmalarının önüne geçilebiliyor.

Samsung, bu monitörünü bir “akıllı” monitör olarak da tanıtıyor. Bünyesinde firmanın Tizen işletim sistemi var. Böylece video ve televizyon uygulamalarını da bu monitör üzerinde kullanabilirsiniz.

Monitör, HDMI, mini-DisplayPort ve USB-C bağlantı noktalarıyla geliyor. Ek olarak monitörün arkasında RGB aydınlatma sistemi yer alıyor ve bu sistemin özelleştirilmesi yine oyunculara bırakılıyor.

Peki bu ürün ne zaman satışa sunulacak?

The Verge’teki bilgilere göre ilk Samsung OLED oyuncu monitörü, şu an ön siparişte. İlk olarak IFA 2022’de tanıtılan ve aslında 2022 yıl sonuna doğru satışa sunulması beklenen ürün, biraz gecikmeli de olsa oyuncularla buluşuyor.

Peki siz ne dersiniz? Oyun oynamak için böyle bir monitörü satın almayı düşünür müsünüz? Ülke şartları itibarıyla pek çok uygun fiyatlı bir model değil gibi.

İlgili Haberler

>> Google, ChatGPT’ye Rakip Hazırlıyor! Microsoft da Harekete Geçti!