Sony’den PlayStation VR2 İçin Sevindiren Haber

Sony, çıkışı yaklaşmakta olan yeni sanal gerçeklik headset’i PlayStation VR2 (PSVR2) için sevindirici yeni bilgiler paylaştı. Şirket, şu an bu ürün için 100’den fazla oyun geliştiriyor. Yani cihazı satın aldığınızda, “Acaba yeterli oyun var mıdır?” diye sormanıza gerek kalmayacak.

Sony’nin yeni nesil sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR2 (PSVR2), 22 Şubat itibarıyla raflarda olacak. Şu an pek çok ülkede ön siparişte bulunan ürün, Amerika’da 550 dolar, Avrupa’da da 600 euro’luk satış fiyatı etiketine sahip.

Daha evvel paylaşılan resmi bilgilerde, bu ürünle birlikte onlarca hazır oyunun satışa sunulacağı söylenmişti. Bu oyunlar arasında Tetris Effect, Rez Infinite, Gran Turismo 7, Kayak VR: Mirage ve Horizon Call of the Mountain ve Resident Evil isimler var. Yeni bilgiler neticesinde, çok daha fazlasının da yolda olduğunu öğrenmiş olduk.

Peki bu oyunlar fiziksel, yani kutulu versiyon olarak satışa sunulacak mı? Lifewire sitesindeki bilgilere göre oyunlar, şu an sadece dijital olarak satılacak. Beklentiler, önümüzdeki dönemde bazı oyunların “kutulu olarak da” satışa sunulabileceği yönünde. Yine de hangi oyunların kutulu satılabileceği henüz belli değil.

Sony'den PlayStation VR2 İçin Sevindiren Haber

PlayStation VR2, eski oyunlara ve eski konsollara uyum sağlayan bir ürün değil

Eğer PlayStation 4 ya da 4 Pro konsolunuz varsa. Bu ürünü onlarla kullanamayacaksınız. Haliyle eski VR oyunlarına da destek sunulmayacağı bildiriliyor. Ürün, an itibarıyla sadece yeni nesil PlayStation 5 konsoluyla uyumlu çalışacak.

PlayStation VR2 ne gibi özelliklere sahip?

PlayStation VR2, haptic geri bildirim, göz takip sistemi, 4K HDR görüntü desteği, 90/120Hz görüntü tazeleme değeri ve 110 derecelik görüntüleme açısı gibi özelliklere sahip. Yeni kontrol sistemiyle de daha konforlu, özgür deneyimler sunması bekleniyor.

İşte en son tanıtılan 13 yeni oyundan bazılarının videoları:

Kayak VR: Mirage: Özellikle görsel kalitesiyle ön plana çıkan bir oyun bu. Sadece etrafı seyrederek bile huzur bulabilirsiniz. Aynı zamanda bu oyun, bir nevi egzersiz yapmanıza ve forma girmenize de yardımcı olabilir.

Before Your Eyes: Sıcak görselleriyle ilgi çeken bu oyun, bulmacalardan hoşlananların beğenisini kazanacaktır diye düşünüyoruz.

Pavlov VR: Bu bir FPS oyunu. Pek çok farklı mod sunan oyunda, diğer gerçek oyuncularla rekabete girebilir, isterseniz zombi istilalarına karşı da savaşabilirsiniz.

Cihazın ülkemiz Türkiye’de ne zaman ve nasıl bir fiyat etiketiyle satışa sunulacağı henüz belli değil. Yeni gelişmeler oldukça sizleri haberdar etmeyi sürdüreceğiz.

İlgili Haberler

>> İşte İlk Samsung OLED Oyuncu Monitörü ve Fiyatı!