Kablosuz Şarj Hızı Tarafında En İyi Telefonlar Hangileri?

Günümüzde akıllı telefonlarda en dikkat edilen özellikler arasında pil performansı ve hızlı şarj gibi maddeleri gösterebiliriz. Özellikle Çinli üreticilerin hem hızlı şarj değerleri hem de destekli adaptörlerin kutuda sunulması tarafında kullanıcı dostu olduğunu söylemek mümkün. Artık çoğu telefonda hızlı şarj detayını görüyoruz ama genellikle kablolu olarak. Peki ama kablosuz hızlı şarj tarafında durumlar nasıl? İşte bu haberimizde buna değineceğiz.

Kablolu hızlı şarj özelliği, zaman tasarrufu ve kolay kullanılabilirlik tarafında gerçekten önemli. Ama öte yandan, bazı üst seviye telefonlarda kablosuz hızlı şarj özelliğini de görüyoruz. Bu muhtemelen önümüzdeki dönemlerde daha da yaygınlaşacaktır. Peki an itibarıyla bu noktada en iddialı telefonlar hangileri?

Kablosuz Şarj Hızı Tarafında En İyi Telefonlar Hangileri?

Kablosuz hızlı şarj özelliğiyle dikkat çeken bazı telefonlar

PhoneArena sitesi, bünyesinde bu özelliğe sahip olan bazı telefonları sıraladı ve tabii ki ne kadar sürede tamamen şarj olduklarını da belirtti. Biz de şimdi size sunuyoruz.

Örneğin Apple’ın iPhone 15 serisini göz önüne alalım. MagSafe teknolojisi aracılığıyla 15w değerde kablosuz şarj gerçekleştirmek mümkün. Bu da aşağı yukarı 2 saatte tam şarj anlamına geliyor. Evet, pek de ilgi çekici değil. Benzer bir durum, Samsung’un Galaxy S24 ailesinde de mevcut.

Google’ın Pixel 8 ve Pixel 8 Pro modellerinde de Qi standardına destek veren 18w ve 23w değerler sunuluyor. İki cihaz da kablosuz olarak 2 saat civarı bir sürede tamamen şarj olabiliyor.

Oppo’nun Find X7 Ultra modelinde de kablosuz şarj özelliği var. 50w değere kadar kablosuz hızlı şarj destekleyen ürün, şarj sürecini 60 dakikada, yani 1 saatte tamamlayabiliyor.

Biraz daha yukarıya çıkmak gerekirse, örneğin OnePlus 12’de 50w’a kadar erişebilen kablosuz güç değeri var ve bunun sonucunda telefonu 55 dakikada tamamen şarj edebilmek mümkün.

Xiaomi ailesinin güncel amiral gemisi modellerinden Xiaomi 14 ise, 50w’a kadar kablosuz hızlı şarj desteği sunan aileler arasında. Telefonu 46 dakikada şarj edebilmek mümkün.

Peki daha iyi bir değer yok mu? Tabii ki var. Honor’ın hazırladığı Magic 6 Pro akıllı telefonda tam 66w değere sahip. Böylece cihazı kablosuz olarak 40 dakikada tamamen şarj edebiliyorsunuz.

İlgili Haberler

>> Cyberpunk 2077 Hayranları İçin Müjdeli Haber Geldi!