Kanal Birleştirme Teknolojisi ile kablosuz ağları akıllandırın

Kanal Birleştirme Teknolojisi ile kablosuz ağları akıllandırın

PAYLAŞ

Turkcell’in bireysel fiber müşterilerinin kullanımına sunulan Kanal Birleştirme Teknolojisi ile artık kullanıcılar, modemlerini hem uzak hem yakın mesafede en yüksek hız ve verimlilikle kullanabiliyor. Yeni teknoloji sayesinde en yüksek performansı sağlayacak olan frekansın seçimi modem tarafından otomatik olarak yapılıyor

Türkiye’de fiber internetin ulaşmadığı ev kalmasın düşüncesinden hareketle fiber yatırımlarına hız kesmeden devam eden Turkcell; şimdi de mevcut bireysel fiber Wi-Fi kullanım performanslarını maksimum düzeye çıkaracak bir yeniliği müşterilerinin hizmetine sunuyor. Turkcell’in Wi-Fi’ı akıllandıran teknolojisi ile bireysel fiber müşterileri; modeme olan uzaklıklarına göre en yüksek Wi-Fi bağlantı hızını sağlayacak frekansa atanıyor. Geliştirilen bu teknoloji sayesinde Turkcell fiber modem; farklı kullanıcı davranışlarına göre, akıllı telefon, tablet ve bilgisayarların 2.4GHz – 5GHz frekansları arasında otomatik geçiş yapmasını sağlıyor.

En iyi deneyim için en yeni teknolojiler Turkcell’de

Dünyanın ilk dijital operatörü olarak müşteri deneyimi ve inovasyon odaklı hareket ettiklerini kaydeden Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin; “Müşterilerimize eşsiz bir müşteri deneyimi yaşatmak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Yaptığımız alt yapı yatırımlarından sunduğumuz ürün ve servislere değin her işimizde odağımıza müşterilerimizi alıyoruz. Bu doğrultuda şimdi de bireysel internet abonelerimizin evlerinde daha iyi ve kesintisiz internet deneyimi yaşayabilmeleri için; Wi-Fi kullanım performanslarını en üst düzeye taşıyacak yepyeni bir teknolojiyi hayata geçirdik. Mobil’de olduğu gibi fiberin de lideri Turkcell olarak müşterilerimize en iyi deneyimi sunmak için en yeni teknolojileri kullanarak öncü olmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

Kanal Birleştirme tekniğini bireysel fiber abonelerinin modemlerine uygulayan Turkcell; kararsız hale gelen Wi-Fi frekanslarını optimize ederek müşterilerinin maksimum performans ile internete bağlı kalmasını sağlıyor. Böylece her geçen gün sinyal kirliliği nedeniyle kararsız hale gelen kablosuz ağ frekanslarının performansının azalması önlenerek evde kullanılan internet hızlarındaki düşüşün önüne geçilebiliyor.

Kanal Birleştirme teknolojisinden yararlanmak isteyen Turkcell müşterileri; Turkcell numaralarından OTO WIFI yazıp 2220a ücretsiz SMS göndererek, diğer operatörlerden ise OTO WIFI yazıp “0532 752 2000” a  SMS göndererek başvuru sürecini tamamlayabilir.

Huawei Intelligent Computing ile bilgi işlem sektörünü değiştiriyor


CEVAP VER