Kaspersky Lab Rakiplerini Geride Bıraktı

Kaspersky Lab Rakiplerini Geride Bıraktı

PAYLAŞ

Kaspersky Lab, yeni Sanallaştırma için Kaspersky Güvenliği  / Light Agent  yazılımının toplam verimliliğini, bir Hyper-V hipervizör üzerinde çalışan rakiplerinin çözümleriyle karşılaştırmalı olarak ölçmek amacıyla bir test yaptı. Bu, Kaspersky Lab’ın bu yıl içinde kamuya duyurulan yeni yazılımı için gerçekleştirilen ilk test oldu.

AV-TEST tarafından yönetilen testin amacı, güvenlik çözümleri tarafından sunulan koruma düzeyini ve sanal altyapı performansı üzerindeki etkilerini analiz etmekti. Teste tabi tutulan çözümlerin üçü de benzer şekilde yüksek zararlı yazılım algılama oranını ortaya koydu. Sanallaştırma için Kaspersky Güvenliği / Light Agent, çoklu sanal masaüstünde daha hızlı önyükleme ve çok sayıda sanal makineyi yönetirken sistem performansı üzerinde %40 ila %65 daha az etki dahil olmak üzere çeşitli alanlarda önemli ölçüde daha iyi performans çıkardı.

 kaspersky

AV-TEST genel değerlendirmesi dört ayrı testten oluşuyordu: “gerçek dünya” testi, “yaygın zararlı yazılımları algılama” testi, “Login VSI” testi ve “Boot Storm” testi. “Gerçek dünya” ve “yaygın zararlı yazılımları algılama” testleri, sanal makineleri gerçek dünyada karşılaşılan 48 adet tehdide maruz bırakarak ve 9.851 adet yaygın zararlı yazılım örneğini taramaları sağlanarak, bu ürünlerin koruma yeteneklerini değerlendirmek üzere tasarlanıyor. Güvenlik yazılımının kötü amaçlı bir programın çalışmasına izin verip vermediğini gözlemlemek için başlangıçta tespit edilmemiş örnekler, test makinesi üzerinde çalıştırılıyor. Son iki testte, sistemlerin performansı üzerindeki etki, bir hipervizör üzerinde çalışan 50 sanal makine genelinde, bir Login VSI karşılaştırma paketi kullanılarak ve bir “Boot Storm” testinde önyükleme için harcanan süre kaydedilerek ölçüldü.

Performans testi sonuçları, sanal makineleri korumak üzere fiziksel uç noktalar için tasarlanmış güvenlik yazılımı kullanımlarındaki farkı göstermekte. Her iki performans testinde de Sanallaştırma için Kaspersky Güvenliği | Light Agent, belirgin bir şekilde rakiplerinden daha iyi sonuçlar ortaya koydu.

Temel bir ölçüme göre sanal makine başlatma sürelerini karşılaştıran “Boot Storm” performans testinde sonuçlar, Kaspersky Lab’ın özel sanallaştırma güvenlik çözümünün daha büyük sanal ağları daha etkin bir şekilde ölçeklendirebildiğini gösterdi.

Koruma testleri de her bir ürünün kurumsal seviye bir güvenlik yazılımından beklendiği üzere benzer şekilde yüksek düzeyde koruma sağladığı görüldü.  

3Bfab, 3D Yazıcılarla Eğitimde Çağdaşlığa İmza Atıyor

CEVAP VER