IBM’den Bluemix’e 1 Milyar Dolar Yatırım

IBM’den Bluemix’e 1 Milyar Dolar Yatırım

PAYLAŞ

IBM Bluemix, bulut aracılığıyla yazılımı daha hızlı ve güvenli şekilde geliştirmesini sağlayarak,  her büyüklükteki işletmenin inovasyon ile büyümesini mümkün kılıyor.

IBM, kapsamlı kurumsal yazılım portföyünü buluta açtığını ve yazılım biriminin gücünü, üçüncü parti ve açık teknolojileri buluşturan yeni “hizmet olarak sunulan platform” (PaaS) çözümü Bluemix adlı açık beta kodu piyasaya sunduğunu duyurdu. Bluemix, bulut için açık, bütünleştirilmiş ve ölçeklendirilen bir geliştirme deneyimi olan DevOps sağlıyor. DevOps hizmetleri geliştiricileri, bağımsız şirketlerin ve kurumsal ekiplerin kurumsal uygulamaları daha hızlı ve etkin oluşturmaya başlamalarına yardımcı oluyor. DevOps hizmetleri geliştiricilerin kullanıcılarından dersler çıkararak yeni işlevler sağlamaya odaklanmalarını mümkün kılıyor.

ibm 2

Bulut geliştirmeyi yeniden tanımlayan Bluemix Açık Beta platformu

Bu yeni uygulama geliştirme ortamı, IBM’in kapsamlı yazılım portföyüne erişim sunarak geliştiricilerin bulut çağında kurumsal seviyede uygulamaları daha hızlı oluşturmalarına olanak tanıyarak “hizmet olarak sunulan platform” esnekliği ve hızı veriyor.

Açık standartlara dayalı ve Cloud Foundry’den yararlanarak oluşturulan “hizmet olarak sunulan platform/hizmetler” kombinasyonu, geliştiricilerin hibrit bulut ortamları oluşturmak için ihtiyaç duydukları mevcut uygulama geliştirme varlıklarından ve becerilerinden yararlanırken ihtiyaç duydukları özgürlüğü de sağlıyor.

ibm

 

IBM’in Hizmet Olarak Sunulan Platformu Bluemix’i değerlendiren IBM Türk Teknoloji Lideri şöyle konuşuyor: “Günümüzde kuruluşlar müşteri deneyimini farklılaştırmak için mobil, sosyal ve bulut tabanlı uygulamaları hızla oluşturup bunlara geçiş yapmalarının gerektiğini görüyor. Bununla birlikte, en iyi uygulamalar, genelde kuruluşların altyapılarındaki güvenlik duvarlarının arkasında tutulan veri hacimlerine erişmeye gereksinim duyuyorlar. IBM’in DevOps yaklaşımı, hız ve yüksek kaliteye sahip daha iyi etkileşim sistemleri kurmak için, ekiplerin ilgili bilgiler arasında bağlantı kurmalarına yardımcı oluyor.”

Bunun devamı olarak IBM; geliştiricilerinin, ürün yöneticilerinin ve tasarımcıların IBM uzmanlarıyla işbirliği yaparak, IBM’in yeni açık platform olarak sunulan hizmet (PaaS) çözümü Bluemix üzerinde hızla yenilikler geliştirebilecekleri ve yeni bulut uygulamaları sunabilecekleri fiziksel bir alan olan Bluemix Garajı da duyurdu. IBM, Bluemix Garage girişimi ve Cloud Foundry Foundation’a katılım gibi programlar aracılığıyla, dünya genelindeki geliştiricilere erişim sunma çalışmalarında yeni bir adım atıyor. Geliştirici kitlesinim, 2016 yılı itibariyle 26 milyonun üzerinde bir sayıya ulaşacağı öngörülüyor. Bluemix geliştiricisi toplantıları, dünya genelinde Asya, Latin Amerika, Avrupa, Hindistan, Afrika, Kuzey Amerika ve gibi çeşitli bölgelerde düzenleniyor.

Zyxel’den KOBİ’ler İçin Esnek ve Verimli Bağlantılar

CEVAP VER