Katlanabilir Ekranlı iPhone Ne Zaman Geliyor?

Mobil dünyada dev ittifak

X platformundaki @Tech_Reve hesabı, Apple’ın güncel yol haritası olduğunu iddia ettiği bir tabloyu takipçileriyle paylaştı. Tabii ki bunlar resmi bilgiler değil ama yine de heyecan uyandırıyor diyebiliriz. Katlanabilir ekranlı iPhone ve dahası yolda. Şimdi detaylara birlikte inelim.

İçinde bulunduğumuz 2024 yılında Apple’ın ilk karma gerçeklik gözlüğü Vision Pro ile karşılaşmıştık. Bundan sonrasında, 2024’te OLED ekranlı yeni bir iPad tablet de gelebilir. 11 ve 13 inç ekran değerlerinden söz ediliyor.

2025 yılına baktığımızda, öncelikle iPhone SE4 ibaresi dikkat çekiyor. Bu telefon için zaten daha önce de söylentiler vardı. SE modelleri, bildiğiniz gibi ufak ekranlı ve daha uygun fiyata satılabilmesi için bazı özelliklerin kırpıldığı iPhone modelleri oluyor. Bu yeni telefonda 6.1 inç OLED ekran kullanılabilir. Devamında, 12GB RAM ve 48MP üçlü kamera gibi detaylardan da söz ediliyor.

Katlanabilir Ekranlı iPhone Ne Zaman Geliyor?

Katlanabilir ekranlı iPhone için birkaç sene daha beklememiz gerekiyor gibi

2026 yılında, Apple’ın katlanabilir ekranlı iPhone modeliyle karşılaşabiliriz. Şu an pek çok üreticinin katlanabilir ekranlı telefonu var ama Apple aceleci davranmak istemiyor. Daha önce gelen bilgilerde, hem diğer şirketler tarafından üretilen ürünler hem de kullanıcı yorumları göz önünde bulundurularak böyle bir cihazın hazırlanılmasına gerek olup olmadığının düşünüleceği bildirilmişti. Tablodaki bilgilere göre katlanabilir ekranlı iPhone, 6 ve 8 inç ekran değerleriyle gelebilir. Yani ekran katlıyken 6 inç, tamamen açıldığında da 8 inç değere erişebilir.

2027 yılı ve sonrası için bakıldığında ise, Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlüğü ve katlanabilir ekranlı ilk iPad tabletiyle karşılaşabiliriz. Gözlük için 1.4 inç değerde RGB ya da MicroOLED ekran teknolojisinin kullanılacağı söyleniyor. Katlanabilir ekranlı tablet için de ekran tamamen açıldığında 20 inç değere erişilebileceği konuşuluyor.

Bunlardan hariç olarak daha önce gelen söylenti bilgilerde, Apple’ın daha uygun fiyat etiketine sahip bir Vision Pro gözlük yapabileceği de bildirilmişti. Bİldiğiniz gibi şu an en az 3 bin 500 dolar ödemeniz gerekiyor böyle bir ürüne sahip olabilmek için. Öte yandan, şirketin yakın zamanda araba projesini iptal ettiğini de hatırlatalım.

İlgili Haberler

>> Huawei Band 9 Göründü. İşte Özellikleri