Huawei Band 9 Göründü. İşte Özellikleri

Çinli teknoloji şirketi Huawei’den yeni bir akıllı bileklik geliyor. Şirket, Band 8 isimli ürününü yaklaşık 1 sene önce görücüye çıkarmıştı. Görünüşe göre şimdi de sırada Huawei Band 9 var. Henüz resmi tanıtım gerçekleşmemiş olsa da Huawei’den teaser hamleler geldi. İşte ürünün görselleri ve teknik detayları.

Huawei Band 9 akıllı bileklik, yakın zamanda teknoloji severlerin beğenisine sunulabilir. GSM Arena’daki bilgilere göre ürün, önümüzdeki nisan ayı itibarıyla satışta olacak.

Huawei Band 9 özellikleri

Huawei Band 9’un model numarası KIM-B19, kod adı da Kimi. Üründe 1.47 inç değerde Amoled ekranın kullanılması bekleniyor. 368×194 çözünürlükteki ekran, dokunmatik özellikte ve dış mekân kullanımlarında iyi bir görüntüleme gerçekleştirebilecek.

Huawei, bu ürününü 5ATM suya karşı dayanıklı olarak tasarlıyor. Bu sayede cihazı havuzda ve denizde de kullanabileceksiniz. Zaten egzersizler arasında yüzme seçeneği de olacak. Yürüme, koşma, kürek çekme, bisiklet de dahil daha pek çok farklı seçenek olacaktır.

Huawei Band 9 Göründü. İşte Özellikleri

Ürünü ister telefonla isterseniz de telefondan bağmsız olarak kullanabileceksiniz. Telefonla bağlantılıyken tabii ki Huawei Sağlık uygulamasına ihtiyacınız var. Burada bir profil oluşturmanız ve günlük verilerinizi takip etmeniz gerekecek. Günlük atılan adım sayısı, kalori miktarı, uyku düzeni ve daha pek çok detayı buradan görebileceksiniz. Tabii bileklik için farklı saat yüzü seçeneklerini de yine buradan seçip uygulayabileceksiniz.

Pil tarafına baktığımızda ise, 180mAh kapasitenin olacağı söyleniyor. Tek şarj ile nasıl bir performans sunacağı şimdilik merak konusu. Genelde bu tip bilekliklerin tek şarj ile gündelik kullanımda yaklaşık 2 haftalık deneyim sunduklarını biliyoruz.

Cihaz, 5 farklı renk seçeneğiyle gelecek. Bunlar: Siyah, mavi, beyaz, sarı ve pembe. Bunlara ek olarak farklı tasarım detaylarına sahip ve farklı materyallerle hazırlanmış ekstra kayışlar hazırlanacak ve ayrıca satışa sunulacak. Kayışların satış fiyatları hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

Sektör kaynaklarına göre Huawei bu yeni akıllı bileklik için yeni bir fiyat etiketi belirlemeyecek. Yine 59 euro fiyat etiketi sabit tutulacak. TL olarak hesapladığımızda, yaklaşık 2 bin 100 TL’ye denk geliyor.

Yeni detaylar oldukça paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Poco Tablet Yakında Piyasaya Sürülecek: Türkiye’ye Gelebilir!