Yepyeni Bir Katlanabilir Ekranlı Telefon: Honor Magic V2

Çinli teknoloji şirketi Honor’ın yeni katlanabilir ekranlı telefonu Honor Magic V2 için yeni teaser görsel paylaşıldı. 12 Temmuz itibarıyla teknoloji severlerle buluşacağı duyurulan ürün için “Katlanabilir ekranlı telefon deneyimlerinde bir devrim yapacak.” iddiasında bulunuluyor. Bu iddianın arkasındaki isim ise, şirketin CEO’su George Zhao. Peki bu söylediği gerçekleşir mi, bunu da tabii ki ürün çıktığında görebileceğiz.

Honor Magic V2, 12 Temmuz itibarıyla satışa sunulacak. Katlanabilir ekranlı telefon için beklentiler yüksek. “İlerleme sürecinden evrime” ibaresiyle tanıtımları gerçekleştirilen ürün, geçtiğimiz aralık ayında sunulan Magic Vs’e kıyasla ciddi güncellemelerle gelecek gibi.

Katlanabilir ekranlı telefon Honor Magic V2’de olması beklenen bazı özellikler:

Ürün, geliştirilmiş bir LTPO AMOLED katlanır ekranla gelebilir. Ana ekranın 120Hz tazeleme değeri sunacağı ve bu sayede bir şeyler izlerken ya da oynarken daha akıcı detaylarla karşılaşılabileceği düşünülüyor. Tabii burada en çok merak ettiğimiz, dış mekân kullanımlarında nasıl bir parlaklık değerinin sunulacağı ve ekran kat izinin olup olmayacağı…

GSMArena’da yer verilen bilgilere göre telefon, 2 farklı çipsetle gelebilir. Böylece nispeten uygun fiyatlı versiyon ve yüksek performanslı versiyon olarak iki model görebiliriz. Yani Snapdragon 8+ Gen 1’li ve Snapdragon 8 Gen 2′li modeller.

Bu iki versiyonda da RAM, depolama ve pil değerleri muhtemelen aynı olacak. Yani…
16GB RAM değerinin yanında 512GB dahili depolama ve 5000mAh pilden söz ediliyor. Hızlı şarj tarafında 50w kablosuz şarj detayı da önemli.

Ürünün satış fiyatı ve ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz belli değil. Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yepyeni Bir Katlanabilir Ekranlı Telefon: Honor Magic V2

Katlanabilir ekranlı telefonların avantajları ve dezavantajları neler?

– Bu ürünler, “katlanabilir – açılabilir ekran” faktörü sayesinde, normal bir telefona kıyasla çok daha büyük ekran deneyimi sunabiliyor. Bir nevi ihtiyacınıza göre akıllı telefon, ihtiyacınıza göre de akıllı tablet formunda kullanabiliyorsunuz.

– Bu tip cihazlar, standart telefon tasarımlarına kıyasla şu an “daha yenilikçi ve farklı” kullanım deneyimleri sunabiliyor. Dolayısıyla “farklı” ürünler ilginizi çekiyorsa, göz atabilirsiniz.

– Tabii bu cihazlar, standart telefonlara kıyasla daha karmaşık yapıdalar. Gerek cepte taşınmaları gerekse de kullanımları zorlayıcı olabiliyor. Hem daha kalın hem de daha ağırlar. Öte yandan, fiyat etiketleri de çoğumuz için çok yüksek seviyelerde.

İlgili Haberler:

>> Eleştirilerin Odağındaki Disney+, Atatürk Dizisi İle Cevap Verdi!