Eleştirilerin Odağındaki Disney+, Atatürk Dizisi İle Cevap Verdi!

Dijital içerik platformu Disney+, son günlerde eleştirilerin odak noktası. Bunun sebebi ise, yerli yapımların platformdan kaldırılması ve yapımı süren Atatürk dizisinin iptal edilmesi için bazı yabancı lobilerin Disney’e baskıda bulunuyor olması… Özellikle Twitter platformunda, son 2 günde bu konuyla ilgili yerli ve yabancı binlerce yorumu görebilmek mümkün. Peki Disney+ Türkiye’den resmi bir açıklama geldi mi derseniz, henüz bir açıklama yok. Ama bir adım var!

Disney+, bazı kesimlerin haddini bilmez ve gerçek dışı yorumlarını şu an dikkate almamış olmalı ki, merakla beklenen Atatürk dizisinin ilk videosunu resmi Twitter hesabından tekrar paylaştı ve profiline sabitledi. Aslında bu video, ilk olarak 8 ay önce yayınlanmıştı. Eğer henüz izlemediyseniz hemen aşağıdaki bağlantı aracılığıyla göz atabilirsiniz.

Eleştirilerin Odağındaki Disney+, Atatürk Dizisi İle Cevap Verdi!

Cumhuriyetimizin 100. yılı, yani içinde bulunduğumuz 2023 yılında yayınlanması planlanan dizide, Mustafa Kemal Atatürk rolünde Aras Bulut İynemli’yi izleyeceğiz.

Atatürk dizisinin daha önce paylaşılan tanıtım bülteninden detayları hatırlatmak gerekirse…

Yarbay Mustafa Kemal’i 10 Ağustos 1915’te, taarruz öncesi Conk Bayırı’nda gördüğümüz, duygu dolu sahneleri ile hafızalara kazınan tanıtımda, Namık Kemal’in “Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini; Yok imiş kurtaracak baht-ı kara mâderini.” dizelerine, Atatürk’ün 1921 yılında meclis kürsüsünden verdiği “Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini; Bulunur kurtaracak bahtı kara mâderini.” cevabına atıfta bulunuluyor.

Bu arada, şirketten resmi bir yazılı açıklama beklenildiğini de belirtelim.

İlgili Haberler:

>> Sıfır iPhone mu, Türkiye’de 2. El Araba mı, Yoksa Ev mi?