Katlanabilir iPad Ne Zaman Geliyor?

Katlanabilir iPad’e ne dersiniz? Evet, ince, hafif ve adeta bir kitap gibi. Ekranı tamamen açtığınızda, tıpkı taşınabilir bir monitör gibi görünecektir. Dokunmatik panel ve akıllı özellikleri de cabası… İşte detaylar.

Eğer Apple‘dan 2023 içinde yeni bir tablet bekliyorsanız, belki de beklememelisiniz. Apple ürünleriyle ilgili yaptığı analizler ve tahminlerle bilinen Ming-Chi Kuo, firmanın olası yeni ürünleri hakkında fikirlerini paylaştı. Kuo’a göre Apple, bu sene iPad tablet satışa sunmayacak. Yeni tabletleri 2024 itibarıyla göreceğiz, ki bunlar arasında katlanabilir iPad modeli bile olabilir. Evet, ilk kez.

Ming-Chi Kuo’ya göre Apple, ilk etapta iPad mini akıllı tablet ailesini genişletmeye yönelik hareket edecek ve seri üretim sürecini 2014’ün ilk çeyreği itibarıyla başlatacak.

Analist, bu modelin hemen sonrasında, katlanabilir ekrana sahip bir iPad modeliyle boy gösterebilir. Bu, gerçekleşirse “Bir ilk” anlamını da taşımış olacak. Katlanabilir iPad için sanıyoruz büyük bir ilgi olur.

Aslına bakarsanız 2023 yılı, tablet sevkiyatları konusunda Apple için sıkıntılı geçebilir. Piyasaya yeni bir ürün sunulmayacağı için yıldan yıla yaklaşık %15’lik bir düşüş mümkün. 2024 yılında gelecek yeni bir mini model ve katlanabilir iPad sayesinde de tekrar yüksek satış rakamları mümkün olabilir.

Katlanabilir iPad Ne Zaman Geliyor?

Katlanabilir iPad’in ekran boyutu henüz belli değil, peki ya diğer modeller için bilgi var mı?

Birden fazla kaynak, sıradaki iPad Pro tablet modellerinde OLED ekran teknolojisinin kullanılabileceğini öne sürüyor. Öte yandan ekran boyutlarında ufak da olsa yükseltmeler yapılabilir. Örneğin, 11 inç yerine 11.1 inç, 12.9 inç yerine 13.1 inç gibi. Geçtiğimiz aralık ayında gelen bir raporda, Apple’ın 16 inç ekranlı bir iPad modeli üzerinde çalıştığı da iddia edilmişti. Tabii bu konuda firmadan gelen bir bilgi yok, bekleyip göreceğiz.

Öte yandan ilginç bir söylenti ise, firmanın 20.25 inç büyüklüğünde bir ekran paneli üzerinde çalışmalar yaptığıydı. Bu panel, haliyle taşınabilirlik ve ayak üstü kullanılabilirlik tarafında pek ideal olmaz gibi. Yine de kesin bilgiler için beklemekte yarar var.

Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Avatar The Way of Water’dan Yeni Bir Rekor Daha! İşte İlk 10 Sıra!