Tesla Otomobili Alevler İçinde Kaldı: Kimse Ne Olduğunu Anlamadı

Tesla otomobili alevler

Tesla otomobili alevler içerisinde korkunç hale geldi. Bir Tesla, pil sistemi nedeniyle alevler içindeydi. Korkunç görünebilir ama özellikle günümüzde bu tür hikayelerden çok var. Gelin haberin detaylarına birlikte göz atalım.

Tesla arabası kulağa hoş geliyor ama şirket bazı teknik problemlerle uğraşmak zorunda. Kendiliğinden tehlikeli pil sorunları çıktı. Tesla açısından, çarpıcı olduğu kadar korkunç görünüyor. Yetkililere göre Tesla, yangın çıktığında “yasal hızda” seyahat ediyordu. Bu, sürücünün herhangi bir suçu olmadığı anlamına gelir.

Kaza olduğunda insanlar sürücüyü suçlamaya başlar. Fakat şimdiki durumda çeşitli sebepler devreye girebilir. Tesla’dan gelen yangın dışında onarılamaz bir yaralanma olmadı. İtfaiye departmanına göre, çok az yaralanmayla kurtuldular ve bu kazada ölmeye çok yakındılar.

Tesla otomobili alevler içinde kaldı: Kimse ne olduğunu anlamadı

Bize gelen haberde itfaiye teşkilatı tarafından iki itfaiye aracı ve bir depo su kullanıldığı yazıyordu. Bu korkunç bir araba kazasının kanıtıydı. Ekipler, aracın altından çıkan yangını krikolarla söndürdü.

Tesla otomobili alevler

Yetkililer, kullanılan büyük miktardaki suyun Tesla pillerinin yanmaya devam etmesinden kaynaklandığını söylediler. Bir elektrikli aracın alev alması, bu aracın pil hücreleri nedeniyle yanmaya devam edeceği anlamına gelir. Elektrikli otomobil üretimi bu haberle birlikte yeni sorunlar yaşıyor. Özellikle günümüzde elektrikli bir araç alev almaya başladığında nasıl söndürüleceğini kimse bilmiyor.

Tesla güvenlik raporları almaya devam ediyor

Bazı kazalar olsa da bu, elektrikli otomobilin yüksek düzeyde tehlikeli olduğu anlamına gelmez. Özellikle Kuzey Avrupa’dan gelen bazı raporlar, elektrikli otomobillerin içten yanmalı araçlarla aynı güvenliğe sahip olduğunu göstermeye yetiyor.

Tesla otomobili alevler içinde kaldı ve bu haber tüm piyasaları bir finansal kriz haberi gibi korkuttu. Piyasayı domine eden firmalar bu konuda yüksek güvenceye ulaşmak için buluşmaya başlayacak. Peki siz bu sorun hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorum kısmına yazınız.

İlgili Haberler:

>> Tesla En Değerli Şirket Olmak İstiyor: En Büyük Engel Apple

>> Tesla Elon Musk Yüzünden Çok Büyük Değer Kaybediyor