Kişisel veri düzenlemeleri yalnızca dijital veriyi kapsamıyor

Kişisel veri düzenlemeleri yalnızca dijital veriyi kapsamıyor

PAYLAŞ
Kişisel veri, dijital veri, ACCO Brands

Türkiye’de uyum süreci 7 Nisan 2018’de tamamlanan Kişisel Veri Korunması Kanunu (KVKK) etkisini gösterirken, ACCO Brands, GVKD’nin yalnızca dijital içerikleri değil, aynı zamanda basılı belgeleri de kapsadığına dikkat çekiyor. 

Kağıt imha makineleri ve ofis malzemeleri üreticisi Rexel’in sahibi ACCO Brands, neredeyse tüm dünyayı etkisi altına alan GVKD ile ilgili gerçekleştirdiği araştırmayı yayınladı. Araştırmada yer alan şirketlerin neredeyse yarısının güncel dijital güvenlik ilkelerine sahip olduğu ancak yüzde 75’inin yazılı belgelerin imhasına yönelik bir çalışma gerçekleştirmediğini ortaya çıkaran araştırmaya göre, Almanya, İngiltere ve Fransa’dan altıyüz farklı ofis malzemeleri satın alma yöneticisinin neredeyse üçte biri, GVKD’nin yalnızca dijital belgeleri kapsadığını düşünüyor.

Araştırma, şirketlerin tek seferde yüklü miktarda evrak imha etme taleplerini de gözler önüne seriyor. Böylece Rexel’in Auto+ serisinin otomatik besleme teknolojisi; GVKD ile uyumlu olmak isteyen şirketlerin tercihi haline geliyor. Makinenin başında beklemeye gerek kalmadan, tek seferde bir evrak yığınını imha etme kolaylığı sunan Auto+ Serisi, şirketlere zamandan tasarruf sağlıyor ve verimliliği artırıyor.

ACCO’nun sunduğu GVKD ile uyumlu bir diğer çözüm ise Leitz’dan geliyor. Açılımı akıllı (Intelligent) ve sessiz (Quiet) olan Leitz IQ serisi; kağıt sıkışma sorununa sessiz bir çözüm sunuyor. Leitz IQ serisi cihazlara öğütebileceğinden fazla kağıt koyulursa; işlemi otomatik olarak durduruyor ve kağıtları yukarı çıkarıyor. Leitz IQ cihazları; modeline bağlı olarak 5 ile 20 sayfa kağıdı aynı anda imha edebiliyor.

Mac bilgisayarlar için en iyi antivirüs korumasını ESET sunuyor


CEVAP VER