Koronavirüs Döneminde En Çok Ne Satıldı? Sonuçlar Şaşırtıcı!

Koronavirüs Döneminde En Çok Ne Satıldı? Sonuçlar Şaşırtıcı!

Google News Abone Ol

Herkesin merak ettiği sorular arasında muhtemelen koronavirüs döneminde en çok ne satıldı gibi detaylar vardır. Açıkçası bu haberi hazırlamadan önce bizler de en fazla satışı yapılan ürünleri merak ediyorduk. Gelin hep beraber bu ürünlerin hangileri olduğuna bir göz atalım.

Dünya genelini çok derinden etkileyen olaylar nadiren gerçekleşir. Fakat bu tür olaylardan sonra toplum uzun bir süre kendine gelemez ve ilginç sonuçlar ortaya çıkar. Yapılan araştırmalar sonucunda salgın ile birlikte hiç beklenmeyen sektörlerin zirve noktasına ulaştığı görülüyor. Muhtemelen birçok kişi pandemi ile birlikte daha çok ofis malzemelerinin büyük bir satış rakamına ulaştığını düşünüyor olabilir. Bu cevabı vermeden önce, oyuncak sektörünü tekrar bir düşünün diyoruz.

Koronavirüs döneminde en çok ne satıldı? Tabi ki oyuncaklar

Birçok şirketin elektronik ticarete geçmesi ile birlikte, fiziksel mağazaların kapanması pek bir şey değiştirmemeye başladı. Salgının akılalmaz boyutlarda yaygınlaşması ile birlikte, insanlar daha fazla e-ticaret ürünleri kullanmaya başladı. Yapılan araştırmalarda, 10 Mart tarihinden bu yana oyuncak alan kişi sayısının %370 oranında arttığı söyleniyor.

Koronavirüs döneminde satışlar

Elbette şaşırtıcı sonuçların ortaya çıkması sadece oyuncak sektörü ile olmadı. Aynı zamanda ayakkabı sektörünün de büyük miktarda satış başarısı gösterdiği fark ediliyor. Koronavirüs döneminde giyim sektöründe herhangi bir değişiklik olmamasına rağmen ayakkabı sektörü %270 oranında satış artışı gösterdi. Bu rakam gerçekten de tahmin edilenin çok ötesinde. Normal şartlarda %40 gibi bir artış standart görülebilirdi. Fakat insanların bu konuda çok büyük talepte bulunduğu görülüyor.

En fazla rağbet gören ürünler kategorisinde hamur işleri aparatları önemli bir yer tutuyor. Ayakkabı ve oyuncak sektörü ile kıyaslandığında daha düşük bir satış başarısı yakalayan bu sektör, %185 oranında büyüdü. Bu 3 kategori daha önceden ciddi bir satış rakamına ulaşamıyordu. Koronavirüs döneminde insanların hiç bilmediği bir siteye uğrama oranı da %85 artış gösterdi. Yukarıda saydığımız üç sektörün gelişmesi muhtemelen bunlarla çok yakından ilişkili. Peki siz bu rakamları nasıl değerlendiriyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Araştırmacılar Akıllı Telefon Kamerasından Ayrıntılı 3D Yüz Modelleri Oluşturuyor

>> COVID-19 önlemi; NBA basketbolcuları akıllı yüzük takacak

 


CEVAP VER