Kripto Paralarda Ekim Ayı Sürprizi Yaşanabilir: Büyük Beklenti Var

Bitcoin düşüş nedeni

Kripto paralarda Ekim ayı sürprizlerle dolu olacak gibi görünüyor. Birçok analist bazı konularda aynı fikirde. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Kripto paralarda Ekim ayları genellikle kararsız geçiyor. Eylül ayında belli bir miktar düşüş olması normal ancak Ekim ayı ile birlikte beklentilerin çok daha üzerine çıktığını biliyoruz. Bitcoin her ne kadar devasa miktarda yükseliş beklentisi yaratsa bile yine de bazı tehlikeler var. Tehlikelerden dolayı yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor.

Karşımıza çıkabilecek tehlikelerden ilki krtipto analisti Sahana Vibhute tarafından açıklandı. Ona göre SEC davası sadece Ripple için değil tüm kripto paraları etkileyebilecek düzeyde. Eğer bu dava bir şekilde kripto para dünyasını etkilerse sert düşüşler kuşkusuz kaçınılmaz olacak.

Kripto paralarda Ekim korkusu

Bildiğiniz üzere SEC ve XRP yöneticileri arasında büyük bir dava yaşanıyor. Bu dava süreci boğa ihtimalini giderek zayıflatıyor ya da erteliyor. Bazı yasal düzenlemeler nedeniyle kripto paralarda tahmin edilenden daha fazla düşüş yaşanabiliyor. SEC bu konuda en çok korkulanı diyebiliriz.

Kripto paralarda Ekim

Boğa sezonunu olumsuz yönde etkileyebilecek bir diğer faktör ise hiç şüphesiz kurumsal yatırımcıların eksikliği. Kurumsal yatırımcı sayısı azaldıkça kripto paraların düşüş ihtimali güçleniyor. Hatırlayacağınız üzere Bitcoin ile ilgili yaşanan dev sıçrama PayPal haberinden sonra gerçekleşmişti.

Balina oyunları yatırımcıyı uzaklaştırıyor

Mega balina oyunları kripto para yatırımcılarını ürkütüyor. Özellikle devasa balina hareketleri nedeniyle yatırımcılar biraz daha temkinli davranmak zorunda kalıyor. Bazı Bitcoin sahipleri devasa boyutlarda harekete neden olabiliyor. Mesela Bitcoin 64 bin dolar seviyesinden 28 bin dolara kadar düşüş yaşamıştı.

Bitcoin, Ethereum, BNB, DOT, LTC gibi tüm kripto paralar Ekim ayında büyük değişiklikler görebilir. Böyle bir durumda boğa sezonu ufukta görünüyor diyen analistler iyice sabırsızlandı. 2 trilyon dolar olan market hacmi büyürse kripto paralarda da benzer yükselişler yaşanacağını söyleyebiliriz. Peki sizin bu konudaki beklentileriniz neler?

Not: Yukarıda anlatılanların hiçbirisi yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Haberler:

>> Alibaba Satış Yasağı Kripto Para Dünyasını Kötü Etkiledi: Çin Uslu Durmuyor

>> Kripto Paralara Poker Benzetmesi Büyük Tartışma Yarattı: Gerçekten Kumar Mı Oynanıyor