Samsung Galaxy S22, Plus ve S22 Ultra, Pil Kapasiteleriyle Şaşırtabilir. Fotoğraflar Yayınlandı!

Galaxy S22 şarj

Samsung Galaxy S22, S22 Plus ve S22 Ultra için pil detayları ortaya çıktı. Bu değerler pek çok kullanıcıyı şaşırtabilir.Öte yandan Samsung, yeni bir yazılımsal düzenlemeyle pil ömrünü artırmayı da hedefliyor olabilir.

.

Samsung Galaxy S22 serisi (S22, S22 Plus ve S22 Ultra) henüz resmiyet kazanmadı, ancak yakın zamanda resmi duyurunun gelmesi bekleniyor.

Öncelikle Galaxy S22’nin pil detaylarıyla başlayalım isterseniz…

Galaxy S22’de 3700mAh pil değerinin olacağı söyleniyor. Bu, günümüz akıllı telefonlarını göz önüne aldığımızda biraz az gibi. Bunda, Galaxy S22’nin Galaxy S21’e kıyasla daha ufak boyutlarda tasarlanmasının da payı olabilir.

Samsung Galaxy S22, Plus ve S22 Ultra, Pil Kapasiteleriyle Şaşırtabilir. Fotoğraflar Yayınlandı!

Ek olarak, S22’nin beraberinde 25w hızlı şarj desteğiyle gelmesi de bekleniyor.
Samsung’un Galaxy S20 ve Galaxy S21 modellerinde hızlı şarj özellikli 4000mAh kapasitede pil kullandığını da hatırlatalım. Belki de firma, S22 serisi için yeni bir pil optimizasyon sistemi hazırlıyordu.

Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra ‘dan da söz edecek olursak, bu iki modelde de sırasıyla 4500 ve 5000mAh pil kapasitelerinin olacağı söyleniyor. Hızlı şarj tarafında da 45w hızlı şarj destekli adaptörden söz ediliyor.

Tabii bunların haricinde, Samsung’un Galaxy S22 ailesi için 65w hızlı şarj desteği üzerine çalışmalar yaptığı da biliniyor.

Samsung Galaxy S22, Plus ve S22 Ultra, Pil Kapasiteleriyle Şaşırtabilir. Fotoğraflar Yayınlandı!

S22 Ultra

Galaxy S22 serisi ne zaman satışa sunulacak?

Söylentiler, Galaxy S22 serisinin 2022’nin başlarında satışa sunulması bekleniyor. Eğer radikal bir değişiklik olmazsa, ürünlerin ocak ayı sonuna doğru piyasada olması muhtemel.
Telefonlara dair en dikkat çekici söylentilerden bir tanesi, ön kameranın ekranın altına yerleştirilme ihtimali. Böyle bir çalışma olursa, ekranın tam anlamıyla görüntüleme sunacağını ve artık kamera boşluğu olmayacağı için görüntülerin bölünmeyeceğini söyleyebiliriz.

Bir diğer dikkat çekici söylenti ise, kamera tarafında…

Samsung, S22 ailesinin kameralarının hazırlanması adına Olympus firmasıyla ortak hareket ediyor olabilir. Özellikle de S22 Ultra tarafında. Bu konuda daha önce güvenilir kaynaklardan haberler gelmişti. Ayrıca kamera tarafında uzman markalardan Olympus’un da akıllı telefon kameraları için çalışmak istediği biliniyor. Yine de, henüz böyle bir ortaklığın olup olmadığı konusunda bir açıklama yapılmadı.

Sektöre baktığımızda, pek çok üreticinin kamera firmalarıyla ortaklıklar kurduğunu görüyoruz. Örneğin Nokia ve Huawei’nin pek çok başarılı kamera hamlesi olmuştu.

> Efsane Motorola Benzeri Katlanabilir Telefon Huawei Mate V Ne Zaman Geliyor?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here