Kurumsal Kubernetes Uygulamaları için En Önemlisi Veri Dayanıklılığı

Kurumlar, işleri için kritik uygulamaları desteklemek için Kubernetes teknolojisine yöneliyor. Birçok BT kuruluşu aynı zamanda entegre ölçeklenebilirlik ve veri dayanıklılığı için artan bir taleple karşı karşıya kalıyor.

Red Hat OpenShift Container Storage 4.6, kurumların mevcut veri koruma özelliklerini ek bir teknoloji ya da altyapı güncellemesi gerektirmeden Kubernetes uygulamalarını kapsayacak şekilde genişletmesine yardımcı oluyor.

Sektörün öncü Kubernetes platformu Red Hat OpenShift ile yakın bir entegrasyona sahip olan Red Hat OpenShift Container Storage 4.6, aralarında aşağıdakilerin de dahil olduğu gelişmiş veri dayanıklılık özelliklerini sunuyor:

Özelleştirilebilir ve o anki belleğin kopyası ve kalıcı veri hacimlerinin klonu için Container Storage Interface (CSI) ile orkestrasyonu yapılan bellek kopyası özelliği. Bu özellik, BT yöneticilerinin ve uygulama geliştiricilerinin bir önceki noktaya dönmelerini kolaylaştırıyor.

Verilerin ve konteyner podlarında çalışan uygulamaların doğru bir şekilde geri getirilmesi için Veri Koruması için OpenShift API’ları. Uygulamaların geri getirildiği zaman kendi kalıcı verileriyle bağlantılı isim alanlarını bulabilmesi için yedekleme araçlarının kaynak içeriğini birleştirmesi gerekiyor. Veri Koruması için OpenShift API’larının operatörleri, Red Hat’in kurumsal iş ortağı ekosisteminin veri koruma çözümlerini OpenShift ile daha etkili bir şekilde entegre etmelerini sağlıyor ve bu sayede daha iyi bir müşteri deneyimi sunuyor.

Red Hat OpenShift ve Kubernetes’te çalışan konteynerleştirilmiş uygulamalar için veri dayanıklılığı sunan Red Hat sertifikalı IBM Spectrum Protect Plus’ın, Red Hat OpenShift uygulamaları için Kubernetes yerlisi veri koruması ve felaket kurtarması çözümü olan Kubernetes için TrilioVault’un ve hibrit bulut ortamlarındaki Red Hat OpenShift uygulamaları için Veeam tarafından geliştirilen Kubernetes yerlisi veri yönetim çözümü olan Red Hat sertifikalı Kasten K10’un da aralarında bulunduğu öncü yedekleme sağlayıcı çözümleri ekosisteminden geniş destek.

Kubernetes uygulamaları için yeni veri dayanıklılık özellikleri, Red Hat OpenShift 4.6 ile birlikte genel erişime sunuldu

Red Hat Bulut Platformları Kıdemli Başkan Yardımcısı Ashesh Badani, konuyla ilgili şunları söyledi: “Şirketler bulut yerlisi uygulamalar ve veri ihtiyaçları için OpenShift’e yöneliyor. Veri dayanıklılığı da Red Hat OpenShift Container Storage’ın son sürümüyle gidermek için yardımcı olduğumuz en önemli zorluklardan birisi. CSI’ların kullanabildiği bellek kopyası ve Veri Koruması için OpenShift API desteğimizle Red Hat olarak müşterilerimizin mevcut veri koruma altyapılarını değiştirmek zorunda kalmadan yerel olarak veri esnekliği elde etmelerini sağlıyoruz.”

IBM Storage Depolama Hizmet Yönetimi Başkan Yardımcısı Sam Werner de “IBM olarak konteyner korumasını erken aşamada sağlamak için hem BT hem de uygulama geliştirme ihtiyaçlarının öneminin farkındayız. IBM Storage ve Red Hat Data Services arasındaki güçlü iş birliği çalışmaları sayesinde konteyner ortamlarında veri korumasını ve veri dayanıklılığını güçlendirmek için IBM Spectrum Protect Plus’ı Red Hat OpenShift’le birlikte sıkı bir şekilde entegre ediyoruz” dedi.”Kubernetes

İlgili haberler

>> Red Hat Enterprise Linux 8 ile devrim yaratacak