Microsoft Türkiye Genel Müdürü Levent Özbilgin ile Founders Hub’ı ve Şirket Planlarını Konuştuk!

Microsoft ve Open AI ortaklığında, Founders Hub etkinliği gerçekleştirildi. BT Günlüğü ekibi olarak biz de etkinlikte yerimizi aldık ve Microsoft Türkiye Genel Müdürü Levent Özbilgin ile bir röportaj gerçekleştirdik.

“Bu tür enerjisi yüksek etkinlikleri seviyoruz. Dijital dünyada doğan ve bütün inovasyonlarını dijital dünyada yapmak isteyen işletmelerle bu tür etkinlikleri yapmanın çok ayrı bir havası var.” diyen Özbilgin, Founders Hub programıyla bu tip şirketlere uygun bir platformun sunulmasının amaçlandığını ekliyor.

Founders Hub’ın Kuzey Amerika’dan sonra bütün dünyada 2. lansmanı Türkiye’de yapıldı

Founders Hub etkinliği, Kuzey Amerika’dan sonra ilk kez Türkiye’de gerçekleştirildi, ki bu da sevindirici bir detay. Türkiye’de şu an Founders Hub’a kabul edilmiş ve destek alan 900’e yakın şirket var.

Levent Özbilgin: “Bizim amacımız, mümkün olduğu kadar bu tür etkinliklerle, gerek OpenAI olsun, gerek Copilot etkinlikleri olsun, gerekse başka ürün lansmanlarımız olsun, mümkün olduğu kadar bu etkinlikleri Founders H olgusuyla birleştirip Türkiye’deki startup ve digital native ekosistemini tetikleme şeklinde.”

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Levent Özbilgin ile Founders Hub'ı ve Şirket Planlarını Konuştuk!

Azure OpenAI hakkında

Microsoft ve OpenAI iş birliğinin bir ürünü olan Azure OpenAI, geliştirme süreçlerini hızlandıran ve fikirlerin hayata geçirilmesine yardımcı olan güçlü yapay zeka araçlarına erişim olanağı sunuyor. Bu araçlar kullanıcılara içerik oluşturma, bilgi özetleme ve hatta doğal dili koda çevirme gibi görevlerde yardımcı olarak zaman ve kaynak tasarrufu sağlıyor. Bu sayede girişimler inovasyona, işlerini büyütmeye ve sorunlarına yeni çözümler getirmeye odaklanabiliyor.

Microsoft Türkiye, Azure OpenAI platformunu kullanmak isteyen Founders Hub üyelerine ücretsiz olarak erişim, kredi, teknik destek ve mentorluk gibi destekler sunuyor.

İlgili Haberler:

>> NVIDIA Yapay Zeka Odaklı Yenilikler: Süper Bilgisayarlar