LG Telefon Değeri Ciddi Şekilde Düşüyor. LG Sahiplerine Kötü Haber

LG Telefon Değeri Ciddi Şekilde Düşüyor. LG Sahiplerine Kötü Haber

LG telefon değeri ciddi oranda düşüyor. Akıllı telefon pazarından çekilme kararı alan firma, müşterilerini de zor durumda bıraktı.

LG, kısa süre önce bir karar açıklamış ve telefon pazarından çekileceğini bildirmişti. Gerekçe olarak “giderek zorlaşan rekaber şartlarını” gösteren firma, bunun yerine akıllı ev teknolojileri ve yeni nesil otomobil parçaları gibi pazarlara odaklı hareket edeceğini dile getirmişti.

“Peki ya yakın zamanda satışa sunulan LG telefonlar ne olacaktı? Mesela, bu telefonları satın alanlara destek sunulacak mıydı?” Evet, LG, güncel akıllı telefon modellerine bir süre daha destek vermeye devam edeceğini ve Android güncellemelerini yayınlamayı sürdüreceğini doğrulamıştı.

Yine de… Yine de görünüşe göre LG telefonların hem sıfır hem de ikinci el piyasalarındaki değerleri ciddi oranlarda düştü. Öyle ya, sonuçta birkaç sene sonra LG markası “telefon” tarafında tamamen yok olacak ve hal böyle olunca da “değer düşüşü” olması normal.

Online akıllı telefon ve tablet satış platformu SellCell, LG’nin şu anki durumuyla ilgili bir rapor hazırladı. Firmanın piyasadan çekilme kararı alması ve birkaç yıl içinde mevcut modellere de desteklerin sonlandırılacak olması, LG modellerinin değerini %75’e kadar düşürdü. Ki bu ciddi bir değer. Örneğin, 1000 liralık yeni bir LG telefon, artık 250 TL değere düşmüş oluyor. Hem de sıfır olmasına rağmen.

LG Telefon Değeri Ciddi Şekilde Düşüyor. LG Sahiplerine Kötü Haber

Peki LG telefonlarda değer düşüşleri sonucu yeni fiyatlandırmalar nasıl? Birkaç örnek vermek gerekirse…

Tüm LG telefonlara bakıldığında, en çok değer kaybının Wing modelinde yaşandığı gözleniyor. LG Wing, döndürülebilir dokunmatik ekrana sahip, pek çok telefona kıyasla radikal tasarım detayları olan bir akıllı telefondu. Ürünün 128GB’lık modeli, ilk çıktığında 999 dolarlık bir fiyata sahipti. Snapdragon 765G çipseti bulunan ürün, şu an 405 dolara bulunabiliyor, ki bu da telefonda %42’lik bir değer düşüşü anlamına geliyor.

Tabii tüm telefonlar, satışa sunulduktan bir süre sonra fiyat düşüşleri yaşıyor. Zira teknoloji geliştikçe ve yeni modeller geldikçe eski modellerde fiyat düşüşlerinin olması normal. Lakin, diğer telefonlara kıyasla LG modellerindeki fiyat düşüşleri ciddi seviyelerde.

>> BlizzCon 2021 İptal Edildi! Peki BlizzCon 2022 Gerçekleştirilecek Mi?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here