Nintendo Switch Pro, önümüzdeki haftalarda tanıtılabilir: İşte detaylar

Nintendo Switch Pro

Yakında tanıtılacak konsol Nintendo Switch Pro hakkında yeni özellikler belli oldu. İşte yeni konsolda karşımıza çıkacak tüm özellikler.

Zaman geçtikçe oyun konsollarına olan ilgi artıyor. Sony ve X Box’tan gelen atak ile birlikte gözler Nintendo’ya çevrilmişti. Zaten uzun zamandır Switch Pro modelinin geleceği ile alakalı sızıntılar mevcuttu. Fakat ortada henüz kesinlik söz konusu değildi. Çünkü ortada sızdırılan bir belge bulunmuyordu. Yakında tanıtılacağına dair yeni sızıntılar bulunan Nintendo Switch Pro ise, mobilite anlamında rakip konsollara göre daha fazla avantaja sahip. Bu yüzden ihtiyacı taşınabilirlik yönünde olan kullanıcılar, yeni konsolu tercih edeceklerdir. İşte yakında tanıtılması beklenen yeni Nintendo Switch Pro hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar haberimizde.

Nintendo Switch Pro, önümüzdeki haftalarda tanıtılabilir

Yeni konsolun adının henüz kesinleştirilmediğini belirtelim. Fakat en son çıkan modelden sonra geleceği için Pro adı eklenmiş durumda. Yani Switch Pro adını, yeni modelin adı belli olana kadar geçici olacak kullanacağız. Zaten tanıtım tarihinin yakında olacağı iddia edildiği için bu adlandırma, çok da uzun sürmeyecek.

Nintendo Switch Pro

Temmuz ayı civarında tanıtılması beklenen konsol, iddialara göre çip kıtlığı nedeniyle, kısıtlı bir stok ile kullanıcılara sunulacak. Fakat yaz bitiminde bu sorunun üstesinden gelineceği iddia ediliyor. Serinin önceki modelinde bulunan 6,2 inçlik ekran, Pro modelinde 7 inç olarak güncelleniyor. Samsung OLED panelin kullanılacağı yeni oyun konsolunun, ekran performansında beklenenden iyi olacağı düşünülüyor.

Uzun süredir güvenilir kaynaklardan sızdırılan belgeleri incelediğimizde, yeni konsolun DLSS teknolojisini kullanacağını biliyoruz. Bu yuva takılıyken 4K çıkış verebileck olan Switch Pro modeli, DLSS özelliğini genellikle yeni oyunlarda oyunculara sunacak. Bu performansın sunulmasındaki en büyük etken ise, üstün performansa sahip olan çip olacak.

Sektörde yaşanan kıtlık nedeniyle yeni modelin 300 dolardan daha fazla bir etikete sahip olması bekleniyor. Tabii ki bu ücretin geçici olduğunu belirtelim. Önümüzdeki haftalarda Nintendo Switch Pro hakkında daha fazla ayrıntı sızdırılacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olmak için beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Microsoft Konsol Oyunları Üzerinden Aldığı Payı da Düşürmek Niyetinde!

>> Qualcomm, Nintendo Switch benzeri bir konsol üzerinde çalışıyor olabilir!