LG, yeni katlanabilir modeliyle karşımıza çıkacak!

lg katlanabilir telefon
Google News Abone Ol

LG, yeni katlanabilir modeli üzerinde çalışmalar yapıyor. Sızdırılan haberler neticesinde yeni modelin render görüntüleri de ortaya çıktı.

Katlanabilir akıllı telefonlara olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Özellikle piyasanın başını çeken Samsung’un Z Fold serisi, bir hayli ilgi görüyor diyebiliriz. Söz konusu seriyi yüksek fiyatlı bulanlar için ise Z Flip serisi de mevcut. Fakat her ne kadar ikisi de katlanabilir telefon olsa da aralarında temel farklar mevcut. Z Fold serisi normal telefon boyutunu tablete dönüştürmeyi hedefliyor. Fakat Z Flip serisi normal telefon boyutunu daha da küçük bir hale getiriyor.

2 yıldır sektörde katlanabilir model üreten markalar belli. Samsung, Huawei ve Motorola. Bu yüzden bir çok teknoloji devinin katlanabilir modeller üzerinde çalıştığına dair haberler ortaya çıktı.  Bildiğiniz üzere LG, 20 Mart 2020 tarihinde V60 ThinQ modeli ile karşımıza çıkmıştı. Tasarım olarak oldukça tatmin edici görülen model aynı zamanda 5G desteği ile de ilgi çekmeyi başarmıştı. fakat beklenen satış ivmesini yakalayamadı diyebiliriz. Fakat uzun bir süre sonra LG’nin yeni katlanabilir modeli hakkında ilk detaylar ortaya çıktı.

LG, katlanabilir telefon ile sahalara geri dönüyor

Ortaya çıkan belgeleri incelediğimizde LM-R910N model numarası ve ” LG ROLLABLE” kod adına sahip bir model karşımıza çıkıyor. Bluetooth ve SIG sertifikalarında ortaya çıkan modelin Bluetooth 5.2 sertifikası aldığı görülüyor. Bununla beraber beraber 7,4 inçlik bir ekrana sahip olacağı da sızdırılmış durumda. Ekran açıldığı takdirde 3:2 en boy oranına sahip 1600 x 2428 çözünürlüğünde bir ekranın da olacağı iddia edilenler arasında.

lg katlanabilir telefon

Samsung ve Huawei gibi katlanabilir telefon öncülerine rakip olacak nitelikte bir model gelecek diyebiliriz. Çünkü yeni model, son zamanların en iyi işlemcisine sahip katlanabilir akıllı telefonu olacak. Çünkü ortaya çıkan belgeleri incelediğimizde, yeni modelin Snapdragon 888 işlemcisine ve 16 GB RAM’e sahip olduğu görülüyor.

LG’nin katlanabilir modeli hakkında aktarılanlar bu kadar. Son zamanlarda bir hayli ilgi odağı gören katlanabilir telefonlarda farklı markaları da görmek güzel. Umarız daha farklı tasarımlar ile yeni modeller görürüz. Daha fazla haber için beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Xiaomi katlanabilir modeli sertifikasını aldı: Yakında tanıtılabilir!

>> POCO X3 Pro, sızdırılan fiyatı ile kullanıcıları sevindirdi!


CEVAP VER