lifebox yeni rekorunu kırdı ücretli abone sayısı 2 milyona ulaştı

Turkcell’in kişisel bulut depolama hizmeti lifebox’tan ücretli abonelik satın alarak platformun ayrıcalıklarından yararlanan kullanıcı sayısı 2 milyona ulaştı.

7 yıldır hizmet veren ve 8 milyon kayıtlı kullanıcısı olan lifebox, bugüne kadar toplam boyutu yaklaşık 15 petabayt’ı (PB) bulan 8,6 milyar adet dosyayı yedekledi. 1 petabayt’ın 10 bin saatlik TV programına denk geldiği göz önüne alındığında, life box’ın depoladığı dosyalar, 30 yıl hiç uyumadan izlenebilecek 150 bin saatlik TV programına eşit.

Türkiye’nin önde gelen dijital operatörü Turkcell’in bireysel bulut depolama servisi lifebox, kendi rekorunu kırdı. 7 yıldır kullanıcılarının fotoğraf, video, rehber, müzik ve ofis dosyalarını saklayan life box’ın ücretli abone sayısı 2 milyona ulaştı.

Türkiye’deki bireysel kullanıcılarının bugüne kadar yaklaşık 15 petabayt (PB) boyuttaki 8,6 milyar adet dosyasını yedekleyen life box, “Hayata yer aç!” sloganıyla belgeleri depolarken; kullanıcılara da yüksek güvenlikli veri depolama hizmeti sunuyor.

lifebox ile anılarınız artık güvende

life box, yüksek güvenlikli altyapısıyla da fark yaratıyor. Kullanıcıların dosyaları Turkcell’in veri merkezlerinde 1’i asıl 2’si birebir aynı, 3 kopya halinde uçtan uca güvenle yedekleniyor.

Global olarak belirlenen tüm standartlara ve sertifikalara sahip olan Turkcell’in veri merkezlerindeki dosyalar hem ülke içinde kalıyor hem de çoklu güvenlik mimarisiyle korunuyor. lifebox, çeşitli kategorilerde rahatça arşivlenen belgelere parmak izi, yüz tanıma veya şifre kullanarak da güvenli şekilde erişimi mümkün hale getiriyor.

Yapay zekâ destekli arşiv

Gelişmiş teknolojileriyle kullanıcılarına sade ve kolay bir deneyim sağlayan life box, depolamanın ötesinde işlevlere de sahip. Kullanıcılar, otomatik yedekleme özelliği ile tüm fotoğraf ve videolarını, lifebox’a ister Wi-Fi isterlerse hücresel veri ile anında yedekleyebiliyor, verilerini orijinal kalitede saklayabiliyor.

Ayrıca life box’a yedekledikleri rehberi telefonuna geri yükleyebiliyor, kontaklarını life box içerisinden yönetebiliyor. Yapay zekâ yardımıyla yüz ve obje tanımanın yanı sıra seçtiği fotoğraflar arasından otomatik hikâyeler oluşturabilen life box, tekrarlayan kareleri ise kullanıcının onayıyla silerek telefon hafızasında yer açıyor.Tırkcell lifebox

Fotoğraf düzenleme özelliği ile görselleri özel filtre, efekt ve çerçevelerle özgünleştirebilen life box, caps ve çıkartmalarla da anılara eğlence katıyor. lifebox, kullanıcıları sosyal medyada paylaşacağı fotoğrafa karar veremediği zaman ise platformun Photopick özelliğini kullanarak hangisinin daha çok beğeni alacağını görebiliyor.

İlgili Haberler

>> Turkcell ‘Gönül Bağı Projeleri’yle deprem yaralarını saracak