MacBook Pro 2019 kapanma sorunu Apple tarafından doğrulandı!

MacBook Pro 2019

MacBook Pro 2019 sorunu Apple tarafından doğrulandı. MacBook Pro 2019’da yaşanan sorunun tüm detayları haberimizde.

Cupertinolu teknoloji üreticisi Apple’ın MacBook Pro sorunları devam ediyor. Bugün Apple tarafından giriş seviyesi 13 inç 2019 MacBook Pro’da beklenmeyen bir kapanma sorunu olduğunu doğrulayan bir açıklama yapıldı.

MacRumors forumuna göre; 2019 model MacBook Pro pil ömrünün yaklaşık yüzde 25 ila 50’sine ulaştığında aniden kapanabiliyor. MacBook kapandığında ise cihazı yalnızca şarj cihazını bağlayarak açabiliyorsunuz.

iPhone 11 Pro konum servisleri güvenlik açığı ile karşı karşıya

Apple, ortaya çıkarsa sorunun nasıl çözüleceğini açıklayan bir destek belgesi yayınladı. MacBook Pro’nun şarjı yüzde 90’lık bir şarjın altına düştüğünde; şarj cihazına bağlamanız, tüm uygulamalardan çıkmanız ve en az sekiz saat MacBook’u kullanmadan şarj etmeniz gerekiyor. Ayrıca en son macOS sürümünü de Sistem Tercihleri>Yazılım Güncelleme bölümünden yüklemeniz gerekiyor.

MacBook Pro 2019

Eğer bu işlemlere rağmen beklenmedik bir şekilde MacBook’unuz yine kapanırsa, Apple ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Evet inanması güç ama böylesine ilginç bir çözüm Apple tarafından resmi olarak yapıldı.

Daha önce kelebek mekanizmaya sahip klavyede sorunlar yaşayan Apple, 2015 yılından beri belini sorunlardan dolayı doğrultamıyor. 2015’ten sonra kasa değişikliğine giden ve sorunların başlangıcına neden olan bu tasarımda geçtiğimiz aylarda tanıtılan 16 inçlik MacBook Pro ile iyileştirmeler yapılmıştı.

Umarız Apple bu tip sorunları yeni modelleri ile tamamen çözmek için çalışmalarına şimdiden başlamıştı. Aksi durumda Türkiye şartlarında 15.000 TL’den başlayan fiyatlar ile alınan bilgisayarlarda bu tip sorunların yaşanması hiç hoş karşılanmayacaktır.