macOS ve iOS işletim sistemleri için güvenlik aracı duyuruldu!


Güvenlik bakımından en iyiler olarak bilinen macOS ve iOS işletim sistemleri için IBM tarafından önemli bir güvenlik aracı duyuruldu. İnternete özel bilgilerimizin çok önemli bir değere yükseldiği şu günlerde, hiç olmadığı kadar fazla çalışma yürütülüyor. IBM bu alandaki en güçlü şirket olmasıyla birlikte, Apple işletim sistemleri de yine en iyi koruma sağlayanlardan.

Hem telefonları hem de bilgisayarı kullanırken verileri şifrelendiren bir donanım, IBM tarafından üretildi. Daha önceki kullanım ile kıyaslandığında gerçekten de oldukça verimli sonuçlar elde etmek mümkün. Bu donanımı kullanmak isteyenler Şimdilik sadece iOS ve macOS platformlarını kullanabilecek. Bu nedenle Apple kullanıcılarının şanslı olduğunu söyleyebiliriz.

macOS ve iOS işletim sistemleri daha güvenli olacak

GitHub yardımıyla indirme imkanı bulabileceğiniz Android ve Linux sürümleri hazır olmamasına rağmen, kısa bir süre içerisinde kullanıcılarla buluşturulacak. Yeni donanımı kullanan kişilerin aktardığına göre, IBM’nin bu yeni yazılımı işletim sistemleri güvenliğini bir üst noktaya taşıyor. Bunu yaparken homomorfik şifreleme tekniğinin kullanımını çok daha uygun bir hale getiriyor. Bu şifreleme yöntemi diğerleri ile kıyaslandığında çok daha üst seviyede.

macOS ve iOS işletim sistemleri

Homomorfik şifreleme yöntemi sayesinde, hem finansal hem de medikal veriler çok hassas bir şekilde korunabiliyor. Ayrıca kullanıcılar hacker saldırılarından kurtulmanın avantajını yaşıyor. Birçok kişi uygulamanın son halinin bu olduğunu zannederken, macOS ve iOS işletim sistemleri için IBM bunun “mükemmel bir final sürümü” olmadığının özellikle vurguladı. Fakat bu hali bile dikkate alındığında gerçekten de çok üst düzey bir koruma sağlıyor.

13.500’den Fazla Akıllı Telefona Çakma IMEI Atılmış!

Hacker saldırılarının çok ciddi oranda arttığı günümüz dünyasında, güvenlik önlemleri büyük bir önem taşıyor. Özellikle de çok fazla kullanıcıya sahip şirketler için güvenlik ayrı bir noktada önem kazanıyor. IBM bunun farkında olduğu için sürekli olarak yeni güvenlik önlemleri alıyor. Bu sayede yalnızca iOS işletim sistemleri için değil aynı zamanda bütün hepsine önemli bir katkı sağlanıyor. firma ilerleyen zamanlarda diğer sistemlere de aynı güvenlik donanımını sağlayacak. Sizce bu tür güvenlik araçları yeterli olacak mı? 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here