Madencilik Yapmadan Ücretsiz Bitcoin Nasıl Kazanılır?

Bitcoin büyük yatırım almaya

Bitcoin nasıl kazanılır? Hem de madencilik yapmadan? Evet, bu ücretsiz Chrome eklentisi sayesinde böyle bir imkânınız var.

Bitcoin kazanmak, yani ciddi anlamda kazanç sağlamak pek kolay değil. Bunun için madencilik yapmanız gerekir, ki bu da birden fazla güçlü PC’den oluşan sistemlere sahip olmanız gerektiği anlamını taşıyor. Bu sistemleri barındıracağınız bir mekân ve bu mekânın soğutulmasından elektrik sistemine kadar pek çok irili ufaklı detay da ayrıca göz önünde bulundurulmalıdır.

Hatırlarsınız, yakın zamanda sırf kripto para tutkunlarının yüksek talepleri sebebiyle piyasada ekran kartı bulabilmek oldukça zorlaşmış, az sayıdaki kartlar için de fiyatlar yükselmişti. Eh, arz talep meselesi sonuçta ve bu da en çok video oyun severler ve 3D tasarımcıları zor durumda bırakmıştı. Nihayetinde güçlü işlemciler ve güçlü ekran kartları onlara da lazım.

Peki bu işin daha kolay bir yöntemi yok mu? Bitcoin nasıl kazanılır? Başta da belirttiğimiz gibi var, ama tabii ki burada elde edilecek kazançlarla ciddi sistemler oluşturanların elde edebildiği kazançları karşılaştırmak pek kolay değil.

Bitcoin Nasıl Kazanılır

Google Chrome için hazırlanan bir eklenti var. İsmi, Lolli. Aslında lolipopun kısaltılmış hali diyebiliriz. Bu eklentiyi hazırlayan firma, binden fazla farklı kuruluşla anlaşmaya giderek size alışverişlerinizde bitcoin kazanma imkânını sunuyor. Evet, siz alışveriş yaptıkça, bir yandan da bitcoin kazanabiliyorsunuz.

Anlaşma sağlanan şirketler arasında Best Buy, Udemy, McAfee gibi isimler de var.
Yapılması gereken tek şey, uzantının Chrome’a kurularak aktif hale getirilmesi. Sonrasında, siz alışveriş yaptıkça da kazanabileceğiniz dijital paralar hakkında bilgilendiriliyorsunuz.

“Peki siz bu uzantıyı denediniz mi?” diye sorarsanız, “Hayır, denemedik”, ama mevcut paylaşılan bilgileri size aktarmak istedik. Siz de bu doğrultuda araştırma yaparak kendi kararınızı verebilirsiniz.

Bu arada, Lolli’nin şu an için yalnızca Amerika’da aktif olarak kullanılabildiğini belirtelim. Muhtemelen önümüzdeki günlerde diğer ülkelerde de kullanılabilir olacak, hatta farklı firmalardan da benzer çözümler gelecektir. “Alışveriş yaptıkça kazan” politikası, genellikle bankaların kredi kart kampanyalarıyla gündeme gelirdi. Şimdi işler biraz daha değişiyor gibi görünüyor.

>> Apple, İlkbahar Etkinliğinde Yeni Tabletler ve Çok Daha Fazlasını Tanıtabilir. Detaylar Haberimizde