Market Ürünlerine Olağanüstü Zam Geliyor: Yeni Zam Dalgası

Market ürünlerine olağanüstü zam

Market ürünlerine olağanüstü zam geliyor haberleri gündemi fena halde etkiledi. Market çalışanlarının yaptıkları sosyal medya paylaşımları ürünlere çok ciddi zam geldiğini gösteriyor. İşte konuyla alakalı merak edilen bütün detaylar.

.

Bugünlerde sosyal medya platformlarında market ürünlerine olağanüstü zam geliyor haberleri dolaştı. Bu haberlere göre özellikle bazı ürünlerde yüksek oranda zam yapılacak. Market çalışanı olduğu söylenen bazı kişiler yaptıkları paylaşımlarda ürünlerin eski ve yeni etiketlerini gösterdi.

Bu etiketler arasındaki farka bakıldığında arada yaklaşık olarak yüzde 50 oranında fark olduğu görülüyor. Böylece market ürünlerinin şu anki halinden bile daha zamlı olacağı ortaya çıktı. Şimdiki market fiyatları vatandaşlar tarafından genellikle yüksek bulunuyor.

Market ürünlerine olağanüstü zamlar devam ediyor

Böyle bir durumun yaşanmasının çok farklı nedenleri var. Öncelikle döviz kurundaki artış bunun önemli bir nedeni. Sadece dolar bile yaklaşık 10 TL seviyelerine kadar ulaştı. Bu durum ekonomisi dışarıya bağımlı olan Türkiye için fiyatların artışı yönünde baskı oluşturuyor.

Market ürünlerine olağanüstü zam

Tüm bunlara ek olarak hükümet marketlerin suçlu olduğunu düşünüyor. Onlara göre marketler, fiyatları fazladan şişiriyor. İşte tam da böyle bir nedenden dolayı birçok market zincirine milyarlarca liralık ceza verildi. Bu cezaların kısa bir süre içerisinde market zincirleri tarafından ödenmesi gerekiyor.

2022 yılında zamlar artabilir

Fiyatların bu kadar artmasının tek nedeni elbette sadece döviz kuru değil. Aynı şekilde pandeminin önemli bir etkisi bulunuyor. Pandemi nedeniyle ürünlere ciddi miktarda zam yapıldı. Üretim yetersizliği nedeniyle fiyatlar hiç durmadan artmaya devam etti. Tüm bu sebepler birleşince sonuç olarak yüksek market fiyatları ortaya çıktı.

Yaşanan zam dalgası uzun bir süre daha devam edecek gibi görünüyor. Market çalışanlarının sosyal medya platformları üzerinden yayınladığı etiket değişimleri şimdilik başlangıç gibi görünüyor. Döviz kurunun azalması ve pandeminin etkisinin gerilemesi ile birlikte belki de yeniden fiyatlar aşağı yönlü hareket edebilir. Ayrıca akıllı telefon, bilgisayar ve tablet gibi ürünlerde de yine benzer zamların geleceğini söyleyebiliriz.

İlgili Haberler:

>> Android 12 Yabancı Marketlerden Uygulama İndirmenizi Sağlayacak: Güvenlik Üst Seviyeye Çıkarılıyor

>> Social Media Awards açıkladı! En iyi Teknoloji Marketi MediaMarkt seçildi

. . . .