MATIC Dev Yatırımlarla Büyük Bir Güç Kazandı: Kripto Para Devi Yerinde Duramıyor

MATIC dev yatırımlarla

MATIC dev yatırımlarla güçlenmeye devam ediyor. Bu kripto para birimi Bitcoin ile pozitif yönde ayrışıyor. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte göz atalım.

Dünyanın en büyük kripto para birimleri içerisinde yer alan MATIC, beklenmeyen zamanlarda atak yapabiliyor. Eylül 2021 tarihinde sıfır bilgi kanıtı algoritmalarını kendi bünyesine kazandırmayı başaran bu kripto para devi sektörün ağır topları arasında yer almayı başarmıştı.

Kripto para dünyası şu sıralar zor durumdayken MATIC bunun tam tersi yönde gelişme kaydediyor. Yaklaşık olarak 250 milyon MATIC yatırım yapan kripto para devi bu yeni teknolojiye ne kadar çok önem verdiğini göstermiş oldu. Yaptığı yatırımın şu anki değeri 627 milyon dolar seviyesinde.

MATIC dev yatırımlarla ayakta duruyor

Bilmeyenler için kısaca sıfır bilgi kriptografi girişiminden bahsedelim. Sıfır bilgi algoritmaları harici doğrulayıcıların altında hassas bilgileri ifşa etmeden çalışıyor. Böylece en ufak bir bilgi sızıntısı bile gerçekleşmeden işlem yapılabiliyor. Özellikle son dönemlerde yaşanan veri sızıntıları bu alanın değerini ciddi ölçüde artırdı.

MATIC dev yatırımlarla

Yaptığınız sigorta poliçesinde bile Blockchain düğümleri kullanılabilir. Böylece tüm veriler gizli bir şekilde şifrelenmiş olur. Finans dünyasında da yine buna benzer uygulamalara yer veriliyor. MATIC bu yeni teknolojiye yatırım yaparak değerini korumayı başardı. Kripto para devinin grafiğine baktığımızda bu olumlu havanın çok net bir şekilde yansıdığını görmek mümkün.

MATIC grafiği olumlu hava çiziyor

Dünyanın en büyük Kripto para birimleri içerisinde yer alan MATIC şu sıralar 2.1 dolar seviyesinden işlem görüyor. Şimdilik Bitcoin ile kıyaslandığında durumunun daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Bitcoin özellikle son 3 hafta içerisinde tahmin edilenden çok daha sert bir şekilde düştü.

Önümüzdeki günlerde bu kripto para birimi iyi bir performans sergileyecek gibi görünüyor. Peki siz MATIC ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Konu ile ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Kripto Para Madencileri Baskıya Uğramaya Devam Ediyor: Çin Rahat Durmuyor

>> Yoğunluğunun Fazla Olduğu Alanları Sensormatic Yoğunluk Ölçüm teknolojisi ile Kontrol Edin