Matrix Resurrections 2 Gelecek Mi, Keanu Reeves Açıkladı!

The Matrix Resurrections , son dönemin en çok konuşulan filmlerinden. Milyonlarca hayranın yıllardır beklediği film, görünüşe göre “beklenen” etkiyi yapamadı, en azından şimdilik. Peki ya geleceğe yönelik Matrix Resurrections 2 planı var mıdır?

.

The Matrix Resurrections, şu an için “hayal kırıklığı” anlamını taşıyor. Yapılan yorumlar, genellikle “filmin seriye önemli bir şey katmadığı” yönünde. Yine de, Resurrections ‘ın “Aslında doğru beklentide olan hayranlar için çok iyi bir film” olduğunu dile getiren ve “Tekrar tekrar izlenilebilecek, bu sayede yeni detayların keşfedilebileceği bir film” tanımlaması yapan ufak bir kitle de var.

Boxofficemojo’daki verilere baktığımızda, filmin dünya çapında vizyonda olduğu ilk 9 günlük dilimde 70 milyon doların üzerinde hasılat elde ettiğini görüyoruz. Bu, yıllardır beklenen bir marka için gerçekten düşük bir rakam.

Matrix Resurrections 2 Gelecek Mi, Keanu Reeves Açıkladı!

Tabii hasılat rakamının düşük olmasında pek çok sebep sayılabilir. Mesela…

Yeni filmde Laurence Fishburne (Morpheus karakteriyle) ve Hugo Weaving (Agent Smith karakteriyle) gibi isimlerin olmayacağının açıklanması, hayranları fazlasıyla üzmüştü. Gerçi ikisinin de oynama ihtimali vardı, ama “zaman ve imkânlar uyuşmadı” diyelim.

Eh tabii bir de yaşadığımız dünya artık çok farklı. İlk film, konusundan çekim açılarına, görsel efektlerine kadar pek çok konuda “öncü” olarak nitelendirilebilecek bir filmdi.

“Büyük merak” uyandırabiliyordu, ki bu da iyi gişe hasılatları için önemlidir. 1999’da vizyona giren The Matrix, sadece gişede 467 milyon dolar hasılat elde etmişti.

Ayrıca İlk film vizyona girdiğinde, çoğumuzun ne cep telefonu vardı ne de bilgisayarı. Günümüzde ise neredeyse Matrix’e erişmek üzereyiz. Teknolojik olarak gerçek dünya ile film arasındaki köprüler biraz daha kısaldı gibi sanki, ne dersiniz?

“The Matrix Resurrections’ın devam filmi Matrix Resurrections 2 düşünülüyor mu?” derseniz, cevap hazır: “Hayır!”

The Matrix Resurrections, sinema salonlarından hariç olarak, HBO Max üzerinden de izlenebiliyor. Filmin yıldızları Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss ve yapımcı James McTeigue, Empire Online’ın hazırladığı bir podcast’e katıldı ve dikkat çekici detaylar paylaşıldı.

Keanu Reeves: “Bence yönetmen Lana Wachowski, başka bir Matrix filmi yapmayla ilgilenmiyordur. Eğer bir oy kullanmam gerekseydi, başka bir filmin yapılmaması için oy kullanırdım.”

Reeves’in rol arkadaşı Carrie-Anne Moss ise, bir zamanlar benzer şeyleri The Resurrections için de düşündüklerini, ama nihayetinde bu filmin gerçekleştiğini ifade ederek, “Eğer yapılması planlanır ve ben de davet edilirsem, ben varım” diyerek açık kapı bırakıyor.

Yapımcı McTeigue ise kısaca, “Şu an bir devam filmi ya da yeni bir üçleme gibi bir planımız bulunmuyor” diyor.

The Matrix Resurrections, gösterime girdiği haftanın korsan olarak en çok izlenen filmi oldu!

Deadline sitesinde yer verilen bilgilere göre yeni film, vizyona girdiği haftanın korsan olarak en çok izlenen filmi oldu ve Torrent platformlarından gerçekleştirilen download işlemlerinin yaklaşık %33’lük dilimini oluşturdu.

Aynı hafta, korsan olarak en çok tercih edilen ikinci film Resident Evil: Welcome to Raccoon City, üçüncü film de Spider-Man: No Way Home oldu. Dikkat ettiniz mi, korsan imkânı olmasına rağmen Spider-Man için izleyicilerin büyük kısmı sinema salonlarına gitmeyi tercih etmiş, hatta ediyor.

> Bu Metaverse Coin 2 Günde Yüzde 2000 Arttı! Bu akımı yakalayabilene aşk olsun…

. . . . .