MediaTek Helio P22: Üst seviye telefonlar için uygun fiyat

MediaTek Helio P22: Üst seviye telefonlar için uygun fiyat

PAYLAŞ

MediaTek’in yeni Helio P22 yonga seti, uygun fiyatlı orta segment akıllı telefonların, 12nm işlemci, ileri düzey Yapay Zeka deneyimi, çift kamera özelliği ve yüksek bağlantı kalitesi gibi yüksek fiyat etiketli cihazları kıskandıracak özelliklerle donatılmasını mümkün kılıyor.

MediaTek, uygun maliyet avantajını, yüksek performans ve enerji verimliliği ile birleştiren Helio yonga seti ailesinin yeni üyesi Helio P22 ’yi tanıttı. HelioP22 uygun fiyatlı orta segment mobil cihazların, tüketicilerin yüksek fiyat etiketli akıllı telefonlardan beklemeye alıştığı özellikler sunmasını sağlıyor.

MediaTek Helio ailesinin ses getiren ilk üyesi P60’ın başarısını takip eden ve 12nm işlemcilerin, ilk kez orta segment akıllı telefonlarda kullanılabilmesine olanak sağlayan  MediaTek Helio P22, daha önce tanıtılan P60, P23 ve P30 yonga setleriyle birlikte uygun maliyetli akıllı telefon üreticileri için geniş bir seçenek yelpazesi ifade eden bir ürün portföyü oluşturuyor.

Helio P22 ile yapay zeka deneyimi

MediaTek P22’iyle, Yapay Zeka deneyimi, yüksek kalitede fotoğraf çekimi, üst düzey bağlantı gücü gibi özellikleri, daha da uygun bir maliyetle sunuyor ve yüksek performans, düşük fiyat etiketi olarak özetlenen Yeni Premium segmentini daha da genişleterek, teknolojiye erişimi kolaylaştırıyor.

P60 ile başlayan Helio yonga seti ailesinin gördüğü ilginin, tüm beklentilerin ötesinde gerçekleştiğini belirten MediaTek Kablosuz İletişim İş Birimi Genel Müdürü TL Lee, “Müşterilerimizin giderek artan ilgi ve talebi, orta segment üzerine odaklanma kararımızın ne kadar isabetli olduğunu gösteriyor. Müşterilerimiz, olağan üstü ürün özelliklerini uygun maliyetle sunmamızı takdirle karşılıyor” dedi. Lee, sözlerini şöyle sürdürdü: “Çift kamera ve yüksek fotoğraf kalitesi, Yapay Zeka uygulamaları ve ileri düzey enerji verimliliği desteği sunan Helio P22, üst segment özelliklere uygun fiyatlı erişimde çıtayı yeni bir noktaya çekiyor. Yeni Helio P22 yonga setinin, artan tüketici ilgisini avantaja çevirmek isteyen akıllı telefon üreticilerini MediaTek müşterisi yapacağına inanıyoruz.”

Android akıllı telefonlar için, TSMC 12nm FinFET teknolojisiyle üretilen MediaTek Helio P22,  MediaTek’in CorePilot teknolojiyle yüksek performans ve düşük enerji tüketimi sunuyor. Helio P22 aynı zamanda, yüksek kalite fotoğraf çekim özelliklerini, 4G teknolojisi kullanan sim kartlar için benzersiz bağlantı gücüyle birleştiriyor. Yonga setinde kullanılan 8 çekirdekli Arm Cortex A53 işlemciler, 2.0 GHz’a kadar hız sunabiliyor, sürdürülebilir yüksek CPU performansını, düşük enerji tüketimiyle bir arada sunuyor.

Helio P22 akıllı telefon kullanıcılarına, gücünü MediaTek’in NeuroPilot teknolojisinden alan Yapay Zeka uygulamalarını, uygun maliyetle kullanma faydası da sağlıyor. Bu Yapay Zeka uygulamaları arasında yüz tanıma, akıllı fotoğraf albümü ve hem tek, hem de çift kamera için çekim alanı derinliği gibi özellikleri de içeriyor.

Helio P22, 30 FPS hızda 13 + 8 megapiksel çift kamera desteği sunuyor. Buna ek olarak, 20:9 HD+ (1600 x 720) ekran desteği, tam ekranlı, güzel tasarımlı orta segment akıllı telefon üretiminin de önünü açıyor.MediaTek’in yeni Helio P22 yonga seti, uygun fiyatlı orta segment akıllı telefonların, 12nm işlemci, ileri düzey Yapay Zeka deneyimi, çift kamera özelliği ve yüksek bağlantı kalitesi gibi yüksek fiyat etiketli cihazları kıskandıracak özelliklerle donatılmasını mümkün kılıyor.

Seri üretim sürecinde olan Helio P22’nin, 2018 yılı ikinci yarısı itibarıyla tüketiciye ulaşan nihai ürünlerde yer almaya başlaması ön görülüyor.


CEVAP VER