Mercedes Araçlarda Yapay Zeka Devri Başlıyor

Aleph Alpha Avrupa yapay

Mercedes araçlarda yapay zeka devri başlıyor ve böylece bir ilke imza atılmış olacak. MBUX multimedya sistemi için entegre edilen ChatGPT modeli, sürücülerin deneyimini daha da zenginleştirmek amacıyla test aşamasında kullanılmaya başlanacak.

.

Mercedes-Benz’in resmi duyurusuna göre, sesli asistan MBUX, ChatGPT’nin gücünden faydalanarak yeniden yapılandırılacak. MBUX’un zaten başarılı olan yapısıyla yapay zeka yetenekleri birleştirilerek kullanıcı deneyimi üst seviyeye çıkarılacak. Mercedes, projenin beta sürümünü 16 Haziran itibarıyla test etmeye başlayacak.

Mercedes Araçlarda Yapay Zeka Destekli MBUX’un Avantajları

Yapay zeka ile güçlendirilmiş MBUX sayesinde neredeyse her konuda destek almak mümkün olacak. Bir organizasyona katılacağınızda giyim tercihleriniz konusunda temel öneriler alabileceğiniz gibi profesyonel projelerinizde karmaşık hesaplamaları yapay zekaya bırakabileceksiniz. Kullanıcılar, Beta programına katılarak tüm bu ayrıcalıklardan faydalanabilecekler.

Mercedes araçlarda yapay zeka

“Hey Mercedes, beta programa katılmak istiyorum” ifadesini kullanarak başvuruda bulunabilirler. Ancak, şu an için Beta programa sadece ABD’de yaşayan bireylerin katılabileceğini belirtmek gerekir.

Mercedes Araçlarda Yapay Zeka Destekli MBUX’un Geleceği

Mercedes, üç aylık bir Beta programı düzenleyerek ABD’deki kullanıcıların yapay zeka destekli sistemi deneyimlemelerini sağlayacak. Üç aylık sürenin ardından sistem kullanıma kapatılacak ve detaylı bir değerlendirme sürecine tabi tutulacak. Teknik geliştirmeler tamamlandıktan sonra ise yapay zeka destekli MBUX, tüm kullanıcıların erişimine açılacak.

Mercedes’in yapay zeka kullanımını araçlarında hayata geçirmesi hakkında ne düşündüğünüzü merak ediyoruz. Eğer bir araç kullanıyorsanız, gelişmelerin ardından aracınızda yapay zekayı aktif olarak kullanmayı düşünür müsünüz? Mercedes’in bu adımının otomobil deneyimini nasıl etkileyeceğini ve gelecekte diğer otomobil markalarının da benzer teknolojileri kullanma olasılığını düşünelim.

İlgili Haberler:

>> Sanatçılar İçin Tehlike: Meta’nın Yeni Yapay Zeka Aracı Müziği Yeniden Tanımlıyor

. . . .