Metin Akpınar İyi ki Yapmışım Belgeseli Nasıl İzlenir?

Metin Akpınar İyi ki Yapmışım

Sinema tarihimizin usta isimlerinden birisinin hayat hikayesini anlatan “Metin Akpınar İyi ki Yapmışım” belgeseli, sosyal medyanın gündemine oturdu. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

Evlerimize “Zeki ve Metin” karakterlerinden bir tanesi olarak konuk olan ve hafızalardan silinmeyecek işler yapan Metin Akpınar, kendi belgeseliyle karşımızda. Bu belgeselde; Demet Akbağ, Perran Kutman, Ferhan Şensoy, Nevra Serezli, Zeynep Oral gibi usta isimler yer alıyor. Belgeselin değer kazanmasını sağlayan en büyük etkenlerden bir tanesi de buydu. Zeynep Miraç tarafından senaryosu yazılan belgeseli oldukça keyifli.

Metin Akpınar İyi ki Yapmışım belgeseli

Metin Akpınar’a ait bir belgeselden bahsederken onun hayatına değinmemek olmaz. Aksaray 45. İlkokul, Gedikpaşa Ortaokulu, Pertevniyal Lisesi gibi okullardan mezun olan Akpınar; Hukuk Fakültesi’ne kayıt oldu ancak devam etmedi. Ayrıca Akpınar; 1957’de Yeşil Sahne’de amatör olarak başladığı oyunlarına profesyonel şekilde devam etti.

Metin Akpınar İyi ki Yapmışım

Ulvi Uraz tiyatrosu içerisinde “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” ile kesin bir şekilde profesyonelliğe geçiş yaptı. O dönemlerde oldukça usta tiyatrocuların olduğu düşünüldüğünde şanslı konumundan bahsedebiliriz. Metin Akpınar İyi ki Yapmışım belgeseli, o dönemki mevcut havayı anlatması açısından son derece önemli. Bahsi geçen belgesel 39. İstanbul Film Festivali Ödül Töreni ile birlikte gösterime girecek ve böylece izleyicilerin düşüncesi alabilecek.

Eğreti Gelin, Lorkestra, Rus Gelin, Abuzer Kadayıf gibi filmlerde yer alan Metin Akpınar’ın, son derece başarılı bir şekilde bu belgeselde gösterildiğini ifade edebiliriz. Bu belgesel ile alakalı çok önemli bir detaya daha değinelim. Onun filmleri ve oyunları genellikle dönemine çok güçlü bir şekilde ışık tutabiliyor.

Onun bu belgeselini izlediğinizde muhtemelen Türkiye tarihini de görebileceksiniz. Tüm politik ve sosyal değişim dönemlerine denk gelen Akpınar’ın hayatı izlenmeye değer. Eğer festivale katılacaksanız bu belgeseli gözünüz kırpmadan izleyebilirsiniz. Büyük ustaya saygı çerçevesinde yayınlanacak olan belgeselin detayları gelmeye devam edecek. Eğer bu belgeseli izleme fırsatınız olursa fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Reynmen CNN Türk canlı yayında Uluslararası Göç Filmleri Festivali’ni sundu!

>> Spotify Grup Müzik Dinleme Kullanıma Sunuldu! Arkadaşlar Birlikte Gerçek Zamanlı Müzik Dinleyebilecek!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here