Apple iPhone 12 Tanıtıldı: İşte Hiçbir Yerde Göremeyeceğiniz Detaylar!

iPhone 12 kullanıcıları mağdur

Bu akşam Türkiye saatiyle 20:00’da Apple iPhone 12 modeli tanıtıldı ve herşey ortaya çıktı. Hadi gelin A’dan Z’ye bütün detaylara birlikte bakalım.

Apple tarafından kullanıcılara sunulan ve geçmiş ile şimdinin karışımı olarak görülebilecek yeni iPhone modelleri büyük heyecan yarattı. 2020 yılının en çok satan akıllı telefonunun iPhone 11 olmasının hemen ardından bu defa gözle diğerine çevrildi. Neredeyse 2 yıldır hakkındaki dedikodular bitmek tükenmek bilmeyen bu cihaz, ilginç özellikleri ve yok artık dedirten fiyatıyla karşınızda! Öncelikle cihazın 5G destekli olacağı kesinleşti. Akıllı telefonların yeni rekabet alanı bundan sonra 5G olacak gibi görünüyor.

Apple iPhone 12 tanıtıldı: Özellikler ve fiyatı

Beyaz, siyah, yeşil, kırmızı, lacivert gibi renklerle kullanıcılara sunulan iPhone 12 modelinde, şık bir tasarım bizleri karşılıyor. Arka kameralar tamamen kare şeklinde olacak. Tüm bunlara ek olarak 6,1 inç büyüklüğünde ekran bu modelde yine karşımıza çıkan detaylar içerisinde yer alıyor. Corning tarafından geliştirilen seramik içerikli bir materyal bu cihazda kullanılacak.

  • Özel olarak geliştirilmiş 2532 x 1170 çözünürlük desteği
  • 460 ppi piksel yoğunluğu ile birlikte aynı zamanda 60 Hz yenileme hızının kullanıcılara sunulması
  • Panel bakımından değerlendirildiğinde daha parlak olduğunun görülmesi
  • Apple iPhone 12 tanıtıldı 
  • A14 Bionic işlemcinin yüzde 70 hızlandırıcı özellikle gelmesi
  • Kamera tasarımının iPhone 11 ile aynı olması

Apple iPhone 12 Tanıtıldı

en önemli detaylar olarak karşımıza çıktı. Yukarıda verilen tüm bu özelliklerin başka detayları da geldi. Bu detaylardan bir bölümü de işlemci ve işletim sistemi ile alakalı oldu.

Apple tarafından kısa bir süre önce kullanıcılara sunulan iOS 14, yine en önemli özellikler arasında yer alıyor. iPhone platformlarında iOS 14 ve A14 Bionic büyük hız kazandıracak. Apple iPhone 12 tanıtıldı ve fiyatlar da belli oldu. iPhone 12 mini fiyatı 649 dolar olarak belirlendi. iPhone 12 ise 749 dolar fiyata sahip. iPhone 12 Pro 999 dolar, iPhone 12 Pro Max ise 1099 dolar. Tüm bunlar bizlere, ilerleyen zamanlarda gelecek iPhone modelleri hakkında da ipucu veriyor.

İlgili Haberler:

>> “iPhone for Life” İsimli Bir Şirket Doğuyor: İşte Tüm Detaylar!

>> iPhone 12 etkinliği nasıl izlenir? İşte iPhone 12’ye dair her şey!