Metro 2033 kısa süreliğine Steam’de ücretsiz oldu


Metro 2033 kısa süreliğine Steam’de ücretsiz oldu. Popüler oyun serisi Metro, Steam üzerinde tüm oyunları indirime girerken ilk oyunu ücretsiz oldu. İşte detaylar.

Sevilen oyun serisi Metro geçen senen son çıkan oyunuyla beraber büyük beğeni toplamıştı. 4A Games tarafından geliştirilen ve Deep Silver tarafından yayınlanan oyun serisi şimdide Steam’de indirime girdi. Ayrıca ilk oyunu olan Metro 2033’te 15 Mart tarihine kadar ücretsiz oldu.

Sadece oyunlar değil ayrıca oyunun DLC’lerinde de büyük çaplı bir indirim yaptı. Eğer Metro 2033’e sahip değilseniz 15 Mart’a kadar ücretsiz olarak kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Oyunun Redux versiyonu daha önce Epic Games tarafından ücretsiz olarak oyun severlere verdi. Ancak isterseniz her iki taraftaki kütüphanenizde bulundura bilirsiniz.

Metro 2033 ücretsiz peki serinin diğer oyunları ne kadar

Metro Weekend Deal kampanya kapsamında Metro 2033 ücretsiz olmasının yanında 3 oyun ve 1 DLC de büyük bir indirme sahip. Ünlü oyun serisinin indirme giren oyunlarının fiyatları şu şekilde:

  • Metro 2033 Redux: Yüzde 80 indirimle 6,20 TL
  • Metro Last Light Redux: Yüzde 80 indirimle 6,20 TL
  • Exodus: Yüzde 66 indirimle 84,66 TL
  • Exodus Season Pass: Yüzde 60 indirimle 52 TL

Ayrıca isterseniz Metro serisinin 3 oyunu ve DLC’yi toplu alma fırsatınız olan bir pakette mevcut. Bu paketin fiyatı ise 441 TL’den 141,61 TL’ye düşmüş durumda. Eğer FPS oyunları seviyorsanız bu paketi almanızı öneririm.

Metro 2033

 

Metro 2033 aynı isimli ortaya çıkmış kitaptan uyarlama bir oyun serisi. Rus yazar Dmitry Glukhovsky tarafından yazılan kitap 2005 yılında kitap severlerle buluştu. Metro 2033’ün konusu ise 2013 yılında yaşanan nükleer savaş sonrası Moskova metrosuna sığınırlar. 2033 yılında gelindiğinde dışarıdaki radyoaktiften dolayı dışarı çıkamayan insanların metro hem dışarıdaki mutantlarla hem de içerisindeki sıkıntılarla mücadelesini anlatır. Baş karakterimiz Artyom’un gözünden gördüğümüz oyun ve kitapta yaşadığı uzun soluklu maceraya bizlerle tanık oluruz. Arytom’a verilen görevle metro sisteminin kalbine ulaşmaya ve bu yolculuk sırasında bir sürü tehlikeye şahit oluyoruz.

İlgili Haberler

>>Apple AirPods 3 görselleri sızdırıldı: İşte detaylar