Diri Diri Mezara Gömülen Kadın, Apple Watch ile Kurtuldu!

Apple Watch akıllı saat serisi, dünya çapında milyonlarca kullanıcının tercih ettiği bir ürün. Bünyesinde pek çok sensör ve özellik barındırıyor. Mesaj bildirimlerinden egzersizlere kadar tonla detayı var ve zaman zaman hayat kurtardığını da duyuyoruz. İşte yine öyle oldu. Bu kez mezardan kurtulan bir kadın, akıllı saati aracılığıyla yardım çağırabildi. İşte detaylar.

Zaman zaman Apple Watch hakkında “Şunun hayatını kurtardı, şuna yardım etti” gibisinden haberlerle karşılaşıyoruz. Bu tip cihazlar, tıbbi ürünler olarak nitelendirilmiyo, ama öte yandan çoğu konuda işe yaradıkları da gerçek.

Indiatoday’deki habere göre kocası tarafından bıçaklanan ve sonrasında bantlanarak bir mezara diri diri gömülen kadın, kendi imkânlarıyla mezardan çıkmayı başardı ve Apple Watch saati aracılığıyla hem 911’i aradı hem de kızına acil durum mesajı gönderdi. Acil durum mesajından haberdar olan adam, kızının saatini hemen parçaladı. Neyse ki polislerin kadının gömüldüğü yere gelmesi uzun sürmedi. Kadın, polislere kocasının onu öldürmeye çalıştığını ifade etti, ki kurtuluş mücadelesinde görünüşe göre Apple Watch akıllı saatin de payı var.

Diri Diri Mezara Gömülen Kadın, Apple Watch ile Kurtuldu!

Apple Watch, 12 yaşındaki bir çocuğu da uyardı!

Indiatoday’deki haberin devamında, AppleWatch kullanıcısı 12 yaşındaki bir çocuktan da söz edilmiş. Saat sayesinde çocuğun nadir görülen bir kanser türüne yakalandığı ortaya çıktı. Nasıl mı?

Çünkü küçük kızın kalp atışlarında anormal düzeyde yükseklik vardı ve saat bunu fark ederek uyarıda bulundu. Bu uyarı bildirimleri tekrarlanınca, kız da hastaneye kaldırıldı ve tedavi altına alındı.

Nöroendokrin denen nadir bir kanser türüne yakalanan kız, ameliyat edildi ve şu an iyileşme sürecinde olduğu bildirildi. Apple Watch, burada da kurtarıcı kimliğiyle ön plana çıkmış diyebiliriz. Çünkü saat olmasaydı, belki de bu hastalıktan haberdar olunamayacak, tedavi için belki de çok geç kalınacaktı.

Bu arada, Apple saat modellerinin şu an ülkemizde 9299TL satış fiyatı etiketi olduğunu da belirtelim. Tabii 41mm modellerin başlangıç fiyatından söz ediyoruz. 45mm model tercih ederseniz, başlangıç fiyatı olarak 10 bin lira ödemelisiniz. Eğer işin içine hücresel bağlantıyı katmak isterseniz, fiyatlar daha da yukarıya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> YouTube Shorts Videosu Nasıl Çekilir?