MGM Resorts 10 milyondan fazla otel müşterisinin verilerini çaldırdı!

MGM Resorts 10 milyondan fazla otel müşterisinin verilerini çaldırdı!

MGM Resorts

MGM Resorts, hack olayı ile gündeme bomba gibi düştü. Açıklamalara göre; otel tam 10 milyondan fazla müşterisinin tüm bilgilerini çaldırmış.

Hack olaylarına bugün bir yenisi daha eklendi. Kişisel verilerin gümünüzde bu denli konuşulmasının ve öneminin üstünün çizilmesine rağmen MGM Resorts’ün hacklendiği açıklandı.

ZDNet’in haberi ile birlikte; MGM Resorts’ün tam 10.6 milyondan fazla otel müşterisinin kişisel verilerini çaldırdığı ortaya çıktı. Bu veriler arasında otel müşterilerinin isimleri, ev adresleri, telefon numaraları, e-posta adresleri ve doğum tarihlerine kadar neredeyse A’dan Z’ye tüm kişisel veriler yer alıyor.

Bu müşteriler arasında teknoloji CEO’ları, ünlüler, hükümet yetkilileri ve gazeteciler de yer alıyor.

MGM Resorts, yaptığı açıklamada; olayı soruşturmak için iki siber güvenlik şirketini görevlendirdiğini belirtti. Ancak bu siber güvenlik şirketlerinin hangi yıllar arasında güvenlik taraması yapacağı bilinmiyor. Dile kolay 10.6 milyon kişisin verilerini denetlemek oldukça zaman alacaktır.

MGM Resorts’ün ayrıca geçtiğimiz yıl bulut sunucusuna bir siber saldırı düzenlendiği ve verilerin bu saldırıda çalınmış olacağı da söyleniyor.

GozNym ile 100 milyon dolar çalan hackerlar tutuklandı!

Şirketin sözcüsü; çalınan kişisel veriler arasında hiçbir finansal ve kredi kartı bilgisinin ve şifrenin yer almadığını belirtti.

 MGM Resorts

Çalınan bu bilgiler sayesinde hackerlar bu kişilere spearphishing saldırılarının düzenleyebileceği söyleniyor. Umarız MGM Resorts’ün siber güvenlik firmaları bu olayı en kısa sürede bir çözüme kavuşturur.


CEVAP VER