MHRS Üzerinden Hastane Randevusu Alma, Otomatik Randevu Talebi Oluşturma

Merkezi Hekim Randevu Sistemi MHRS sistemi üzerinden hastane randevusu alma işlemi oldukça kolay. İşte yapmanız gerekenler…

Eğer sigortalıysanız ve hastane randevusu alma düşünceniz varsa, bunun için Merkezi Hekim Randevu Sistemi, ya da kısaltılmış olarak MHRS üzerinden kolaylıkla randevu alabilirsiniz. Eğer o anki durumda boş randevu yoksa, “mümkün olan ilk boşlukta otomatik randevu oluşturulması için” talep de bırakabilirsiniz. Bu yazımızda da size nasıl yapıldığını anlatacağız.

İsterseniz hemen başlayalım. Önümüzde iki seçenek var. İnternet üzerinden hareket edebiliriz ya da telefon üzerinden randevu alabiliriz. Tabii bu tip sistemlerde zaman zaman yoğunluklar olduğunu ve bu sebeple de defalarca denememiz gerektiğini de söylememize gerek yoktur sanırız.

1. Öncelikle internet tarayıcınızı (Chrome ya da Firefox gibi) açıp, adres çubuğuna https://www.mhrs.gov.tr/ adresini girmeli ve enter tuşuna basmalısınız.

Açılan sayfanın sağ üst kısmında, “Randevu Al” butonunu göreceksiniz. Ona tıklayın.

MHRS Üzerinden Hastane Randevusu Alma, Otomatik Randevu Talebi Oluşturma

2. Karşınıza gelen sayfada, TC kimlik numaranız ve parolanızı girmeniz gereken noktaları doldurmalı ve sonrasında “Giriş” butonuna tıklamalısınız.

Hastane Randevusu Alma

3. Bu sayfada, aşı randevusu alabilir, aile hekiminizden randevu alabilir ya da konum belirleyerek hastane randevusu alabilirsiniz. Diyelim ki “Hastane Randevusu Al” butonuna tıkladınız, karşınıza “Genel Arama” ve “Konuma Göre Arama” seçenekleri çıkacak. İkamet ettiğiniz yere en uygun seçimi yapabilirsiniz.

Hastane Randevusu Alma

4. İl, ilçe, klinik ve hastane başlıklarını seçtikten sonra, “Randevu Ara” butonuna tıklayın. Böylece size uygun randevular gösterilecektir. Bunlar arasında seçim yaparak hastane randevusu alma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

mhrs

5. Eğer size uygun bir randevu seçeneği yoksa, bu kez karşınıza “Lütfen ilgili randevu talebi için bildirim almak istediğiniz zaman aralığını seçin” ibareli bir pencere çıkacak. Buradan talep oluşturabilirsiniz. Böylece uygun bir an olduğunda, sistemde kayıtlı telefon numaranız aracılığıyla size mesaj gönderilecektir.

mhrs

ALO 182 servisini de kullanabilirsiniz

Telefonunuzdan 182 tuşlayarak da hastane randevusu alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bazen bu sistemde yoğunluklar yaşanabiliyor, dolayısıyla kısa aralıklarla birkaç kez denemenizde fayda var. Böylece karşınıza bir operatör çıkacak ve taleplerinizi dinledikten sonra size en uygun randevu günü ve saatini söyleyecektir.

> Kripto Paralarda Kazanmanın Püf Noktaları Açıklandı: Şansınızı Artırın