Microsoft Müzikal Videosu firmanın iç yüzünü açığa çıkarıyor

Microsoft müzikal videosu bir ilk değil. Geçtiğimiz dönemde de Microsoft ürünleriyle ilgili birçok video hazırlamıştı. Fakat bu kadar içten bir videoya ilk kez şahit oluyorum. 

Microsoft müzikal videosu için firmanın 150 tam zamanlı çalışanı ve stajyeri gönüllü olmuş. Bir video yapacaksanız içeriden gönüllü bulmak zordur hemen belirteyim :). Çalışanlar 10 dakikalık müzik videosunu hazırlamak için sabah, akşam ve hafta sonları kendi zamanlarından vermişler. Video Washington’daki Microsoft’un kurumsal kampüsünde çeşitli binalarda çekilmiş. Genel açıdan videoya baktığımızda Microsoft’un “nasıl gerçekleştiği” hakkında bilgi verdiğini söyleyebilirim. 

Kurucu ortağı Bill Gates hakkındaki bir bölümle başlayan video; hem eleştirisel hem de övücü vurgular taşıyor. Windows Phone, Vista ve eski CEO Steve Ballmer’a atıflarda bulunan bölümler bir hayli ilgi çekici. Tabii ki tüm videoyu burada yazarak açıklamayacağım en iyisi mi siz izleyin.

Yıllar boyunca Microsoft’tan oldukça garip videolar gördük, ancak bu konudaki sekiz haftalık çabanın değerini bulduğunu söylemeliyim. Microsoft’un daha önceki bazı videolarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. Video hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz.

Windows 7 ev partisiWindows Vista SP1, Windows Phone 7 fangirls

Microsoft müzikal videosu bir ilk değil. Geçtiğimiz dönemde de Microsoft ürünleriyle ilgili birçok video hazırlamıştı. Fakat bu kadar içten...