Microsoft Word ve Windows 10 Yazma Becerinizi Bakın Nasıl Geliştirecek

Microsoft Word ve Windows 10 Yazma Becerinizi Bakın Nasıl Geliştirecek

Microsoft Word ve Windows 10
Google News Abone Ol

Microsoft Word ve Windows 10 tarafından yapılan çalışmalar ile birlikte, yazma becerilerinin büyük oranda artırılması sağlanacak. İşte konuyla alakalı merak edilen bütün detaylar.

Microsoft Word, yazma konusunda gerçekten de iyi bir iş ortaya çıkarıyor. Sahip olduğu araçlar sayesinde, kaliteli bir yazı ortaya çıkarmak oldukça mümkün. Ancak Microsoft bu kadar iyi bir iş ortaya çıkarmasına rağmen uzun süredir kendisini geliştiremiyordu. Şirketin her ne kadar yeni işletim sistemlerinde farklı yazma deneyimleri sunmaya çalıştığı görülse bile, yine de bu yeterli değildi.

Gelen son detaylara göre Microsoft editör denilen bir araç Windows 10 kullanıcıları için son derece kolay bir kullanım sağlayacak. Bu sayede yazı yazmak isteyenler için süreç işkenceye dönüşmeyecek. Microsoft çok uzun bir süredir kendi yazım sistemlerinde yeni yöntemlere başvuruyordu. Şimdi ise bunların meyvesini yemeye başlayacak.

Microsoft Word ve Windows 10 yeni bir teknik geliştiriyor

Microsoft tarafından geliştirilmesi planlanan yeni yazım araçları, yapay zeka kontrolü ile büyük avantaj sağlayacak. Elbette şirketin sunacağı önemli avantajlar sadece bunlardan ibaret değil.

Microsoft Word ve Windows 10

  • Kullanacağını yazılarda çeşitli temeller oluşturabileceksiniz. Mesela resmi bir yazı olmasını istiyorsanız Microsoft bunu ayarlayabilecek.
  • Hassas jeopolitik referanslar dikkat çekici bir şekilde yazı belgelerinde yerini alacak.
  • Yazım hatalarının düzeltilmesi eskisine göre çok daha ileri düzeyde olacak.
  • Microsoft editör kullanıcıları makine öğrenimini otomatik olarak kullanabilecek.
  • Bir sözcüğü seçip Shift + F10 ya da Alt + Down tuşları yine düzeltme işlemlerini yapmanızı kolay hale gelecek.

Bu avantajlar, şirketin elini önemli ölçüde güçlendirecek gibi görünüyor. Microsoft Word ve Windows 10 yeni teknik sayesinde yazma işini zor olmaktan çıkarıp eğlenceli bir hale getirecek. Birçok kişi yazı yazmaya başladığı andan itibaren büyük bir strese giriyor. Yukarıda sayılan maddeler yaşanan stresi önemli ölçüde azaltacak.

Tüm bunlara ek olarak yeni uygulamada intihal kontrolünün sağlanacağını söyleyebiliriz. Böylece yazınızın tamamen özgün olması kolay hale gelecek. Peki siz kullanılacak bu yeni uygulama ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Microsoft Teams Boğaziçi Bilişim Ödülleri’nde aday gösterildi

>> Eren Perakende, Microsoft Türkiye’nin Azure üzerinde inşa ettiği “Veri Ambarı” projesiyle entegre bir yapıya kavuştu


CEVAP VER