Bakanlık Oppo Hakkında Açıklama Yaptı: Büyük İddialar Var

Bakanlık Oppo Hakkında Açıklama Yaptı: Büyük İddialar Var

bakanlık Oppo hakkında
Google News Abone Ol

Türkiye’de sanayi ve teknolojiden sorumlu bakanlık, Oppo hakkında oldukça önemli açıklamalar yaptı. Şirket ile ilgili çok büyük iddialar var.

Çinli akıllı telefon şirketleri genellikle çok iyi satış rakamları yakalayabiliyor. Özellikle de Huawei ve Xiaomi gibi şirketler satış rekorları kırıyordu. Ayrıca Asya ülkelerinde üretim yapan diğer akıllı telefon firmalarının yine benzer başarılar yakaladığını söyleyebiliriz. Ancak onların başarısı daha çok Asya’da üretim yapıp Avrupa’da satmak üzerine kuruluydu.

Oppo tarafından yapılan yatırım açıklaması, durumu tam tersine çevirdi. OPPO Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou, Türkiye ile ilgili çok büyük planların olduğunu söyledi.

  • Türkiye’de çok daha fazla akıllı telefon üretimi yapılacak.
  • İlk etapta montaj gibi bazı işlemlerin Türkiye’de yapılması düşünülüyor.
  • Gümrük vergisi ödememek için Türkiye’de üretim yapmak daha mantıklı görünüyor.
  • Oppo Avrupa’daki satış başarısını Türkiye üzerinden kurmak istiyor.

Bütün bunlar şirketin Türkiye’de büyük yatırımlar yapmasının önünü açıyor.

Teknolojiden sorumlu bakanlık Oppo hakkında önemli bir itirafta bulundu

Bakanlık tarafından yapılan açıklamalara bakıldığında, firma ile ilgili önemli bir değerlendirme yapıldı diyebiliriz. Buna göre şirketin ülkede fabrika kuracağı kesinleşti. Böylece ülke ekonomisine önemli bir katkı sağlayacak itiraflar yapılmış oldu.

bakanlık Oppo hakkında

Weijian Zhou ise, “Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı yetkilileriyle olumlu görüşmeler yaptıktan sonra yatırım kararımızla ilgili yakında sizlerle daha fazla bilgi paylaşmayı umuyoruz. Bu vesileyle Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığına da gösterdikleri çaba ve olumlu destekleri için teşekkür ederiz.” diyerek konuyu kesinleştirdi.

Bakanlık, Oppo hakkında yaptığı açıklamalarda genellikle olumlu konuştu. Hatta firmaya bazı ek yardımlarda bile bulunma ihtimali dile getirildi. Böylece yabancı yatırımcının teşvik edilmeye çalışıldığını söyleyebiliriz.

Bununla birlikte Samsung şirketi de Türkiye’de benzer yatırımlar yapmak istiyor. Bunda hem ucuz işgücünün hem de gümrük vergisinden muaf olmanın etkisi oldukça büyük. Sonuç olarak Bakanlık, Oppo hakkında açıklamaları ile önemli yatırımların geleceğini haber vermiş oldu.

İlgili Haberler:

>> Samsung Galaxy S21 renk seçenekleri belli oldu!

>> OPPO Reno 5 Pro Plus Kamerası ile Fişek Atıyor!


CEVAP VER