Millenicom, Turkcell fiber altyapı sıyla müşterilerine hizmet verecek

Google News Abone Ol

Millenicom, ses getiren işbirliklerine bir yenisini daha ekliyor, Millenicom, sektördeki 12 yıllık tecrübesi ile Turkcell’in fiber altyapı sını birleştirerek kullanıcılarıyla buluştu.

Telekomünikasyon sektöründe yenilikçi yapısıyla öne çıkan, EWE Turkey Holding şirketlerinden Millenicom, Turkcell’in fiber altyapı sını kullanmaya başladı. Millenicom’un kullanmaya başlayacağı bu altyapı, bilgiyi ışık hızı ile aktaran fiber optik kablolar sayesinde veriyi internet kullanıcılarına geleneksel bağlantıya göre çok daha hızlı bir şekilde ulaştırabilecek. Bu anlaşmayla Millenicom, Turkcell’in fiber optik altyapısını kullanarak. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bursa, Gaziantep, Kocaeli, Mersin, Samsun, Trabzon, Kayseri. Diyarbakır, Eskişehir ve Aydın’da ikamet edenlere fiber internet hizmeti sunacak.1479193206_millenicom_gm_meltem___ahin_g__rsel

Bu işbirliği ile ilgili Millenicom Genel Müdürü Meltem Şahin; “Kendimizi teknolojik yeniliklerle birlikte sürekli geliştiriyor ve altyapımızı güçlendiriyoruz. Yaptığımız yeni anlaşmayla Turkcell’in güçlü fiber altyapı sını kullanarak müşterilerimize 15 ilde kaliteli fiber hizmeti vereceğiz. Bu kapsamda fiberde ilklerin öncüsü olan Turkcell ile işbirliği yapmaktan son derece mutluluk duyuyoruz. Millenicom olarak müşterilerimizin memnuniyeti için yeni işbirlikleri ve çalışmalar yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Millenicom ile yaptıkları işbirliğini değerlendiren Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan şunları söyledi:

“Turkcell olarak bir yandan evlere kadar gerçek fiber interneti götürürken bir yandan da şirketlere fiber altyapı hizmet sunuyoruz. Bugüne kadar fiberde yaptığımız yatırımlarla sektörde yarattığımız değeri diğer oyuncularla da paylaşarak pazarın genişlemesine katkı sağlıyoruz. İşbirliği sayesinde Millenicom Turkcell’in fiber altyapı sını tercih ederek müşterilerine ışık hızında kaliteli ve kesintisiz internetle buluşturabilecek. Şirketlere maliyet avantajı sağlayan bu tür işbirliklerini ülke kaynaklarının boş yere harcanmaması. Ve ülkemizdeki dijital açığın kapanması adına çok önemli buluyoruz.”1479193217_turkcell_genel_m__d__r_yard__mc__s___murat_erkan

Millenicom’un Turkcell’in altyapısıyla sağladığı fiber internetten faydalanmak isteyen müşterileri, 0850 333 0 333 numaralı çağrı merkezinden ve www.doping.com.trwebsitesinden başvurarak ücretsiz modem ve kurulum hizmeti ile fiber internetin hızından faydalanmaya başlayabilecek.


CEVAP VER